Valmierieši pret čempioniem “Spartaks” negaidīti izcīna pirmo uzvaru sezonā

03/10/2018 18:14

“Valmiera Glass”/”Vidzemes augstskola” (ViA) trešdien Staicelē pārceltajā “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas 17.kārtas mačā negaidīti ar 2:1 (1:1) uzvarēja iepriekšējo divu gadu čempioni Jūrmalas “Spartaks”.

Valmieras komandai šī ir pirmā uzvara sezonā. Tikmēr “Spartaks” līdz ar šo neveiksmi zaudējis arī teorētiskas izredzes nosargāt Latvijas čempiontitulu futbolā.

Spēles rezultāts tika atklāts jau astotajā minūtē, kad izcēlās “Spartaks” futbolists Artēmijs Malejevs, bet 27.minūtē Elmārs Sietiņsons panāca neizšķirtu 1:1. Valmieriešiem teicami sākās otrais puslaiks, jo 56.minūtē pieredzējušais Gatis Kalniņš panāca 2:1.

Līdz ar to “Valmiera Glass”/ViA futbolisti bija ieguvuši negaidītu vadību. Pamatlaika beigās valmierieši vairāk aizsargājās, tomēr ik pa laikam izmantoja “Spartaka” kļūdas un aizskrēja pretuzbrukumos. Tiesa, “Valmiera Glass”/ViA vārtus tā arī neguva, taču arī Jūrmalas komanda spēja atzīmēties tikai pāris vārtu gūšanas iespējām. Droši Valmieras kluba vārtos spēlēja arī vārtsargs Marks Bogdanovs.

Abās iepriekšējās savstarpējās spēlēs šosezon “Spartaks” bija izcīnījis uzvaras ar 4:2 un 3:0.

Vēlāk trešdien RFS komanda stadionā “Arkādija” plkst.19 pārceltajā 14.kārtas mačā uzņems “Liepāja”/”Mogo”.

Pagājušajā spēlē RFS ar 1:2 zaudēja “Riga”, pamatīgi sabojājot savas izredzes cīnīties par čempionu titulu. Līdz ar to rīdzinieki šobrīd ir galvenie titula tīkotāji.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 53 punktiem 23 spēlēs ir “Riga”, kamēr 49 punkti ir “Ventspilij”. Savukārt 46 punktus 22 mačos iekrājusi RFS, bet ceturtā ar 39 punktiem 22 spēlēs ir “Liepāja”/”Mogo”, kamēr 37 punkti 23 mačos ir iepriekšējo divu gadu valsts čempionei Jūrmalas “Spartaks”.

Savukārt 18 punktus iekrājusi “Jelgava”, pie 13 punktiem tikusi “Metta”/LU vienība, kamēr pēdējā ar pieciem punktiem ir “Valmiera Glass”/ViA komanda.

Šajā sezonā astoņas virslīgas komandas aizvadīs četrus apļus, tādējādi kopumā katra nospēlēs pa 28 mačiem. Sezona noslēgsies 10.novembrī.

Iepriekšējā sezonā Jūrmalas “Spartaks” otro gadu pēc kārtas izcīnīja valsts čempionu titulu, aiz sevis atstājot “Liepāja”/”Mogo” vienību, kamēr trešā palika “Riga”.