Valmieriešiem uzvara apvienotā čempionāta mačā

30/10/2019 21:48

Basketbola vienība “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” trešdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā izcīnīja uzvaru, kas tai bija vien otrais panākums septiņos dueļos. “Latvijas Universitāte” viesos ar rezultātu 72:86 (24:28, 22:28, 12:18, 14:12) piekāpās “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” vienībai.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Klāvs Dubults, kurš arī izcīnīja 11 bumbas zem groziem, spēli noslēdzot ar “double double”. Vēl 13 punktus un 15 atlēkušās bumbas pievienoja Edmunds Elksnis, bet Roberts Krastiņš un Roberts Blumbers iemeta pa 12 punktiem.

Rīdzinieku labā 22 punktus guva Alberts Putāns, bet vēl 18 pievienoja Renārs Birkāns, kura rēķinā arī četras atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles.

Pēc nospēlētām piecām minūtēm vadībā ar 15:7 jau bija mājinieki, bet īsi pēc tam Dubulta rezultatīvās darbības valmieriešiem ļāva iegūt jau lielāku pārsvaru – 19:10. Līdz pirmās ceturtdaļas beigām Putāns jau bija uzņēmies līdera lomu un, guvis komandas pēdējos komandas septiņus punktus, rezultātu sadeldēja līdz 24:28. Otrajā ceturtdaļā viesus pievīla metienu precizitāte, tāpēc pēc 15 nospēlētām minūtēm mājinieku pārsvars jau bija pieaudzis līdz 44:30.

Trešās ceturtdaļas sākumā starpība saruka vien līdz -10, bet Krastiņš un Dubults, turpinot uguņot, pēc 30 minūtēm atgrieza +16 mājinieku labā (74:58). Pēdējās desmit minūtēs abas komandas vairs neuzbruka ar tik lielu precizitāti, bet LU vienībai izdevās gūt par diviem punktiem vairāk nekā pretiniekiem, ar ko nebija gan, lai mača galotnē izrautu uzvaru.

Citā spēlē Roberta Štelmahera vadītā Tallinas “Kalev”/”Cramo” savā laukumā ar rezultātu 109:60 (27:13, 34:14, 23:20, 25:13) sagrāva Pērnavas “Sadam”.

Uzvarētāju rindās Aigars Šķēle izcēlās ar septiņiem punktiem, divām piespēlēm, vienu pārtvertu bumbu un vienu kļūdu. Tāpat viņš divreiz izprovocēja pretinieku uz noteikumu pārkāpumu un maču noslēdz ar 14 efektivitātes koeficienta punktiem.

Rezultatīvākais Tallinas kluba spēlētājs ar 17 punktiem bija Sanders Raieste, kura rēķinā arī četras rezultatīvas piespēles. Pa 16 punktiem guva Martins Pāsoja un Kails Vinales. Pērnavas klubā ar 16 punktiem rezultatīvākais bija Lauris Blaus. Savukārt Ernests Kalve nebija iekļauts komandas pieteikumā, kas šajā spēlē cīnījās vien astoņu vīru sastāvā.

Štelmahera vadītā komanda šosezon četrās spēles guvusi trīs uzvaras, ieņemot piekto vietu, kamēr “Sadam” septiņos mačos tikusi pie trim panākumiem, kas ļauj ieņemt astoto pozīciju. Valmieras komanda septiņos dueļos tikusi pie divām uzvarām un ir desmitajā vietā, bet “Latvijas Universitāte” piecos mačos guvusi tikai vienu uzvaru, ierindojoties 12.pozīcijā.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas – septiņas Latvijas vienības – “Ventspils”, “VEF Rīga”, “Ogre”, “Jūrmala”/”Betsafe”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Tartu Universitāte”, Raplas “Avis Utilitas”, Tallinas “Taltech”, Pērnavas “Sadam”, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, Tallinas TLU/”Kalev” un Rakveres “Tarvas”.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros “Final 4” turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”.