Valmieriešiem zaudējums pret Umbraško klubu

25/10/2019 20:59

“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komanda piektdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) viesos ar rezultātu 89:95 (27:24, 22:18, 21:28, 19:25) piekāpās Jura Umbraško vadītajai Rakveres “Tarvas” komandai.

Valmieriešiem ar 18 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām atzīmējās Klāvs Dubults, 19 punktus guva Roberts Blumbergs, 17 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles bija Edmundam Elksnim, 12 punktus guva Valters Vēveris, bet desmit – Jānis Engers.

Tikmēr mājiniekiem 28 punktus iemeta Reins Veidemans.

Valmierieši pirmajā ceturtdaļā iekrāja septiņu punktu pārsvaru, kas otrajā ceturksnī tika sadzēsts. Tiesa, puslaiks tika uzvarēts ar tiem pašiem septiņiem punktiem (49:42), bet trešās ceturtdaļas ievadā izdevās iekrāt deviņu punktu handikapu.

Mājinieki pakāpeniski atspēlējās un ceturtdaļas otrajā pusē spēle ritēja punkts punktā. Ceturtais ceturksnis sākās ar neizšķirtu 70:70 uz rezultāta, bet Rakveres komanda pārņēma vadību un neizlaida to  līdz pat finālsvilpei.

Līdz šim Valmieras basketbolisti sešos mačos tikuši pie vienas uzvaras. Valmierieši sezonu uzsāka ar zaudējumu izbraukumā Pērnavas “Sadam” ar 64:89 un savās mājās ar neveiksmi pret Raplas “Avis Utilitas” ar 68:73. Tad Tallinā vienīgajā šīs sezonas līgas spēlē, kurā katras komandas punktu guvums bija rakstāms ar trim cipariem, ar 103:100 tika pieveikta “TalTech”. Pēc tam divreiz atkal nācās atstāt laukumu ar nokārtām galvām pret līderu trijnieka komandām. Ar 72:107 viesos tika atzīts “Ventspils” pārākums, bet savā laukumā ar 68:114 tika piedzīvota sagrāve pret vicelīderi “Ogri”. Ar vienu uzvaru piecos mačos valmierieši pirms piektdienas mača ieņem 12.vietu 15 komandu konkurencē.

Rakveres “Tarvas” piecos dueļos tikuši pie trim uzvarām Čempionātu rakverieši uzsāka ar 81:65 panākumu Liepājā, tad ar 61:74 savā laukumā zaudēja “Sadam” vienībai, ar 80:76 savās mājās pieveica Tallinas TLU/”Kalev” un ar 69:80 viesos piekāpās “VEF Rīga”. Tabulā rakverieši ieņem astoto pozīciju.

“VEF Rīga” ar bilanci 5-0 atrodas līgas vadībā, apsteidzot “Ogri”, kam arī ir piecas uzvaras, bet “Ventspils” ar bilanci 4-1 turpina ieņemt trešo vietu turnīra tabulā. Piekto vietu ar trim uzvarām un vienu zaudējumu ieņem Jūrmalas komanda, “Latvijas Universitāte” ar bilanci 1-2 ir devītā, bet “Liepāja” ar 1-5 ieņem 13.vietu, par vienu vietu atpaliekot no “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, kas reizi uzvarējusi sešos mačos.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas – septiņas Latvijas vienības – “Ventspils”, “VEF Rīga”, “Ogre”, “Jūrmala”/”Betsafe”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Tartu Universitāte”, Raplas “Avis Utilitas”, Tallinas “Taltech”, Pērnavas “Sadam”, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, Tallinas TLU/”Kalev” un Rakveres “Tarvas”.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros “Final 4” turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”.