Valsts čempioni “Liepāja” izstājas no Latvijas kausa izcīņas hokejā

23/11/2016 23:29
HK Liepāja - Sportazinas.com

Rīga, 23.nov., LETA. No Latvijas kausa izcīņas hokejā trešdien izstājās valsts čempioni “Liepāja”, kamēr turnīra pusfinālu sasniedza citas virslīgas vienības “Prizma”, Ogres “Kurbads”, “Zemgale”/LLU un pagājušās sezonas trofejas ieguvēja “Mogo”.

“Liepāja” hokejisti trešdien atbildes cīņā savā laukumā ar 5:8 (1:2, 0:3, 4:3) piekāpās “Prizma” vienībai, tādējādi divu spēļu summā ciešot neveiksmi ar 11:13.

Lai gan pēc pirmās trešdaļas liepājnieki atradās iedzinējos ar 1:2, mača turpinājumā “Prizma” guva četrus vārtus pēc kārtas un panāca graujošu pārsvaru. Noslēdzošajā trešdaļā “Liepāja” gan atbildēja ar četriem vārtu guvumiem, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam un atjaunojot intrigu divu spēļu summā.

Tiesa, noslēdzošajās minūtēs rīdzinieki bija veiksmīgāki un garantēja vietu pusfinālā.

Vietu pusfinālā nodrošināja komanda, kas divu spēļu summā ieguva vairāk punktus, bet ja tie bija vienāds skaits, tad uzvarētāju noteica vārtu attiecība.

Pirmajā mačā veiksmīgāki bar 6:5 bija liepājnieki par to iegūstot trīs punktus, bet uzvara trešdien arī “Prizma” komandai deva tikpat punktu. Līdz ar to uzvarētājs tika noskaidrots pēc vārtu attiecības, kas labāka bija rīdziniekiem.

“Prizma” sastāvā ar vieniem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm šajā mačā izcēlās Vitālijs Hvorostiņins, bet divus vārtus iemeta Valters Apfelbaums. Tikmēr “Liepāja” labā divas ripas pretinieku vārtos raidīja Imants Ļeščovs.

Tikmēr pagājušās sezonas kausa ieguvēja “Mogo” trešdien savā laukumā ar 8:0 (3:0, 2:0, 3:0) sagrāva pirmās līgas vienību “Liepāja”/”Juniors”, divu spēļu summā uzvarot ar 10:5.

Pirmajā mačā liepājnieki guva sensacionālu uzvaru ar 5:2, iegūstot trīs punktus, bet “Mogo” atbildes spēlē pretiniekiem neatstāja nekādas izredzes.

“Mogo” sastāvā ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Elviss Želubovskis.

Pusfinālu sasniegusi arī ambiciozā “Kurbads”, kas ceturtdaļfināla atbildes mačā trešdien savu skatītāju priekšā ar 14:2 (5:1, 6:1, 3:0) apspēlēja pirmās līgas vienību “Daugavpils”/”LDz Cargo”, divu cīņu summā iegūstot sešus punktus un vārtu attiecībā triumfējot ar pārliecinošo 22:4.

Ar trim vārtiem jeb “hat-trick” un vienu rezultatīvu piespēli atzīmējās Jānis Straupe, kamēr piecas piespēles pievienoja Toms Bluks.

Visbeidzot vietu pusfinālā nodrošinājusi arī “Zemgale”/LLU, kas atbildes mačā trešdien ar 9:3 (1:0, 2:0, 6:3) uzvarēja citu virslīgas komandu “Rīga” un divu spēļu summā ieguva nepieciešamos sešus punktus.

Jelgavnieku labā šajā mačā pa diviem vārtiem guva Raimonds Upenieks un Niklāvs Birovs, kamēr rīdzinieku sastāvā ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Renārs Undelis.

Līdz ar to kausa izcīņā ir kļuvis zināms pusfināla pāru sadalījums – “Kurbads” spēlēs pret “Prizmu”, kamēr čempioni “Mogo” cīnīsies ar “Zemgale”/LLU.

Pusfināla mači tiks aizvadīti 14.janvārī un 1.februārī, bet Latvijas kausa izcīņas finālspēle 17.februārī notiks “Arēnā Rīga”.

Latvijas kausa izcīņa hokejā tika atjaunota iepriekšējā sezonā, kad galveno balvu ieguva “Mogo” komanda, finālā spraigā cīņā ar 4:3 uzveicot “Kurbada” hokejistus.