Valsts prezidents piešķir Vrubļevskim Cildinājuma rakstu

08/07/2020 18:49
Aldons Vrubļevskis un Egils Levits, www.sportazinas.com

Valsts prezidents Egils Levits šodien pasniedza Cildinājuma rakstu aizejošajam Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidentam Aldonam Vrubļevskim “par ilggadēju un profesionālu darbu”, darbojoties vispirms ģenerālsekretāra, bet pēc tam arī prezidenta amatā, vēsta LOK.

“Pateicos Jums par ilggadēju darbu Latvijas Olimpiskajā komitejā, darbojoties ģenerālsekretāra un pēc tam prezidenta amatā! Jūsu ieguldījums ir sekmējis Latvijas atpazīstamību starptautiskajā sporta arēnā – Latvijas Olimpiskā komiteja ir uzticams partneris, mūsu olimpieši ir spēcīgi sāncenši cīņā par godalgām, un Latvijas vārds izskan līdzvērtīgi citām valstīm,” teicis Levits.

“Jūsu pašaizliedzīgā darba dēļ mūsu olimpiešiem ir izdevies sasniegt izcilus rezultātus pasaulē, tādēļ Jūsu 32 gadu ilgo karjeru Latvijas Olimpiskajā komitejā vērtēju kā izcilu nopelnu Latvijas valsts labā,” turpinājis Levits.

Savukārt Vrubļevskis Levitam dāvināja “Olimpiskās enciklopēdijas” pirmos trīs sējumus.

Kā ziņots, piektdien notiks LOK Ģenerālās asamblejas pārskata un vēlēšanu sesija, kuras laikā tiks ievēlēts jauns LOK prezidents.

LOK Ģenerālajai asamblejai bija jānotiek 20.martā, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ tā tika pārcelta uz nenoteiktu laiku.

Ņemot vērā Covid-19 ierobežošanas un piesardzības pasākumus, LOK Ģenerālās asamblejas pārskata un vēlēšanu sesijā piedalīties varēs tikai LOK biedru – olimpisko sporta veidu federāciju un Latvijas Olimpiešu kluba divi pilnvaroti pārstāvji, un izvirzītie kandidāti ievēlēšanai par LOK individuālajiem locekļiem.

Ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem LOK biedri ir izvirzījuši 72 kandidatūras.

LOK prezidenta amatam ir izvirzīts viens kandidāts – LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, savukārt LOK ģenerālsekretāra amatam arī ir izvirzīts viens kandidāts – LOK Izpildkomitejas loceklis un Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Pēc LOK darbības atjaunošanas 1988.gadā tai ir bijuši divi prezidenti. No 1988. līdz 2004.gadam LOK prezidents bija Vilnis Baltiņš, bet no 2004.gada LOK prezidents ir Aldons Vrubļevskis.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Madrides
29/05/2022 00:36

“Real” gūst vienus vārtus un dzelžaini aizsargājas, kārtējo reizi triumfējot UEFA ČL

Madrides “Real” sestdien Parīzē kļuva par Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Čempionu līgas uzvarētāju, panākumu svinot jau 14.reizi. “Real” finālā ar 1:0 (0:0) pieveica Anglijas klubu “Liverpool”. Mačs “Stade de…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…