Valverde izrauj uzvaru “Vuelta a Espana” pirmajā kalnu posmā; Lopess atgūst līderpozīciju

Alehandro Valverde, sportazinas.com
Alehandro Valverde (priekšplānā) | Foto: EPA/JAVIER LIZON

Slavenais spāņu riteņbraucējs Alehandro Valverde no “Movistar” komandas piektdien svinēja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena “Vuelta a Espana” septītajā posmā, kas bija pirmais kalnu etaps šajā tūrē.

Piektdien riteņbraucējiem bija jāveic 183,2 kilometri ar pieciem kategorizētajiem kāpumiem un finišu pret kalnu. Posma gaitā izveidojās astoņu riteņbraucēju liels atrāviens, kura pārsvars sasniedza aptuveni piecas minūtes.

Tiesa, neviens no šī astotnieka neiesaistījās cīņā par uzvaru. Pēdējā kāpumā aptuveni trīs kilometrus pirms finiša izveidojās četrotne, kuras sastāvā bija Valverde, slovēnis Primožs Rogličs (“Jumbo-Visma”), kā arī divi kolumbieši – Migels Anhels Lopess (“Astana”) un Nairo Kintana (“Movistar”).

Galvenais tempa kāpinātājs šajā kompānijā bija Kintana, taču uzvaras laurus plūca viņa komandas biedrs Valverde, kurš vadībā bija aptuveni pēdējos 200 metrus. Valverde posmu beidza pēc četrām stundām 34 minūtēm un 11 sekundēm.

Turpat līdzās viņam finišēja Rogličs, bet sešas sekundes vēlāk posmu pabeidza abi kolumbieši Lopess un Kintana, Valverdes komandas biedram samierinoties ar vietu ārpus goda pjedestāla.

2009.gada “Vuelta a Espana” čempions Valverde Spānijas tūrē uzvarējis 13 posmos.

Ceturtdien par kopvērtējuma līderi kļuva beļģis Dilans Tūnss, kurš piektdien 26 kilometrus pirms finiša zaudēja tempu un no Valverdes atpalika teju desmit minūtes. Līdz ar to, līderpozīcijā atgriezies par Supermenu dēvētais Lopess, kurš par sešām sekundēm apsteidz Rogliču, bet vēl desmit sekundes lēnāks ir Valverde.

Velobrauciens noslēgsies 15.septembrī Madridē, kad būs veikts 21.posms.

Latvijas riteņbraucēji tāpat kā pagājušajā gadā Spānijas tūrē nepiedalās.

“Vuelta a Espana” norisinās 74.reizi. Pērn par čempionu tika kronēts brits Saimons Jeitss, kurš, tāpat kā 2017.gada čempions Kriss Frūms, šogad nestartē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par