Van Deiks kompensācijas laikā izrauj Nīderlandei vietu Nāciju līgas pusfinālā

19/11/2018 23:58

Dramatiskā veidā vietu UEFA Nāciju līgas augstākās divīzijas pusfinālā izrāvusi Nīderlandes izlase, kas šovakar viesos pēdējo piecu minūšu laikā spēja atspēlēties no divu vārtu deficīta un nospēlēt 2:2 ar Vācijas valstsvienību.

Vācijas izlase jau līdz mača 20. minūtei bija ieguvusi divu vārtu pārsvaru (2:0), izceļoties Timo Verneram un Lerojam Sanē. Šāds rezultāts saglabājās līdz pat 85. minūtei, kad nīderlandiešu labā vienus vārtus atguva Kvinsijs Promess.

Tomēr ar to Nīderlandei nebija gana, jo priekšā esošo Franciju, kurai bija septiņi punkti varēja apsteigt tikai tad ja Nīderlande izcīnītu kaut punktu pret Vāciju. Un tas viņiem beigās arī izdevās, Virgilam van Deikam kompensācijas laika pirmajā minūtē izraujot neizšķirtu (2:2).

Līdz ar to Nīderlande pievienojās Portugālei, Anglijai un Šveicei Nāciju līgas lielajā “Četru fināla” turnīrā, kas notiks nākamgad.

Vietu B līgā saglabāja Čehijas futbolisti, kas mājās principiālā cīņā ar 1:0 apspēlēja Slovākiju, nosūtot savus austrumu kaimiņus uz C līgu.

Uz C divīziju nokrita arī Īrija, kas šovakar Kopenhāgenā izturēja milzīgu spiedienu (sitieni – 26:3, bumbas kontrole – 70:30) un nospēlēja 0:0 ar B līgas 4. apakšgrupas uzvarētāju Dāniju.

C līgas 3. apakšgrupā uzvaru izcīnīja Norvēģija, kas pēdējā spēļu kārtā viesos, pateicoties Olas Kamaras gūtajiem diviem vārtiem, ar 2:0 apspēlēja sīksto Kipras izlasi.

Pirmie “aiz svītras” palika bulgāri, kas šovakar mājās nespēja pieveikt uz D līgu negaidīti izkritušo Slovēnijas izlasi – 1:1.

D līgas 4. apakšgrupas spēlē negaidītu punktu izcīnīja Lihtenšteina, kas mājās nospēlēja 2:2 ar otrajā vietā palikušo Armēniju. Zīmīgi, ka lihtenšteinieši ilgu laiku bija vadībā ar rezultātu 2:1.

Šajā pašā grupā komfortablu uzvaru izcīnījusi Maķedonija, izšķirošajā mačā ar 4:0 sagraujot pastarīti Gibraltāru.