Vanags un Skuja ar svarīgiem trejačiem izskaņā palīdz Latvijai izcīnīt pirmo uzvaru PK

04/07/2021 19:49
Toms Skuja

Pateicoties svarīgiem Ričarda Daniela Vanaga un Toma Skujas tālmetieniem mača izskaņā, Latvijas U19 basketbola izlase šodien izcīnīja savu pirmo uzvaru Latvijā notiekošajā Pasaules kausā. Mūsējie ar rezultātu 58:48 Daugavpilī uzveica Irānu.

Skuja un Vanags veica izšķirošo izrāvienu nedaudz vairāk kā piecas minūtes pirms mača beigām. Vispirms Vanags realizēja trīspunktu metienu, panākot 48:42, bet tam sekoja Skujas trejacis (51:42). Vanags gan joprojām bija karsts un iemeta vēl vienu metienu no distances (54:42). Pateicoties šim izrāvienam, mūsējie nonāca komfortablā situācijā un galu galā arī nosargāja uzvaru.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 17 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Kristiāns Feierbergs, bet 10 punktus pievienoja Vanags. Ļoti tuvu “double-double” bija Rodijs Mačoha, kurš sakrāja 12 bumbas zem groziem, kā arī guva deviņus punktus. Astoņi punkti arī Kristiāna Šulca rēķinā.

Tikmēr Irānai dominēja Parsa Fallāhs, kuram 16 punkti, bet 12 punktus guva Ali Šārjari. Irānieši dominēja spēles pirmajā puslaikā, jo pēc nospēlētām 20 minūtēm bija vadībā ar 29:23, tomēr Nikolaja Mazura trenēta Latvijas izlase otrajā puslaikā demonstrēja daudz labāku sniegumu nekā pirmajā un tika galā ar irāniešiem.

Jau ziņots, ka pirmajā mačā Latvija ar 75:79 piekāpās Puertoriko, bet nākamo spēli mūsējie aizvadīs 6. jūlijā plkst. 18:00 pret spēcīgo Serbiju. Pēc grupu turnīriem visas komandas spēlēs astotdaļfinālā, kas sadalīs dalībniekus divos astoņniekos. Labākās ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, pārējās – par devīto vietu.