Vaņina pārstāvētā komanda piedzīvo zaudējumu Šveices kausa pusfinālā

26/04/2019 10:22
Andris Vaņins, Sportazinas.com

“Zurich” komanda ar Latvijas futbola izlases vārtsargu Andri Vaņinu vārtos ceturtdien piedzīvoja zaudējumu Šveices kausa pusfinālā. “Zurich” savā laukumā ar rezultātu 1:3 (0:1) atzina “Basel” pārākumu.

Vaņins laukumā pavadīja visu maču, bet pirmos vārtus viņš ielaida jau 5.minūtē, savukārt abi pēdējie tika ielaisti 87. un 92.minūtē. Tikmēr mājinieki goda vārtus iesita 94.minūtē. Latvijas izlases vārtsargs pāris reizes “Zurich” komandu arī glāba no vārtu zaudējuma.

Finālā “Basel” tiksies ar “Thun” futbolistiem, kuri pirms tam pusfinālā ar 1:0 apspēlēja “Luzern”. “Zurich” par Šveices kausa ieguvēju kļuva pērn, bet uzvara šajā turnīrā ļauj sacensties UEFA Eiropas līgā. Kopumā šis klubs valsts kausu ieguvis desmit reizes.

Vaņins, kuram ir 38 gadi, šosezon “Zurich” rindās pilda otrā vārtsarga funkcijas, laukumā dodoties vien kausa mačos vai pamatvārtsarga Jannika Brehera traumas gadījumā.

Savukārt Latvijas izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors ceturtdien izcīnīja “sauso” uzvaru Polijas futbola čempionāta mačā.

Vārtsarga pārstāvētā Gdiņas “Arka” otrā ešelona mačā ceturtdien savā laukumā ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Legņicas “Miedz”. Šteinbors laukumā pavadīja visas 90 minūtes un pāris reizes glāba mājiniekus no vārtu zaudējuma.

Tikmēr zaudējumu piedzīvoja Latvijas izlases aizsarga Igora Tarasova pārstāvētā Vroclavas “Slask”, kas savu skatītāju priekšā ar 1:2 (1:0) piekāpās Zabžes “Gornik” komandai, otrajā puslaikā nenosargājot vienu vārtu pārsvaru.

Tarasovs šo spēli iesāka no rezervistu soliņa un laukumā devās 64. minūtē, turklāt cīņas izskaņā pamanījās nopelnīt arī dzelteno kartīti.

Polijas čempionāta otrā posma otrajā grupā Vroclavas “Slask” ar 32 punktiem 32 mačos ir sestā, kamēr Gdiņas “Arka” iekrājusi par punktu mazāk un ir septītā starp astoņām komandām.

Pēc pirmajā posmā aizvadītajām 30 spēlēm čempionāts tika sadalīts divās daļās – čempiontitulu sadalīs astoņi vadošie klubi, kamēr pārējie astoņi cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā.