Vaņina pārstāvētā “Zurich” cieš zaudējumu UEFA Eiropas līgas mačā

29/11/2018 22:15
Andris Vaņins, Sportazinas.com

Zaudējumu UEFA Eiropas līgas mačā ceturtdien piedzīvoja Latvijas futbola izlases pamatvārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā Šveices vienība “Zurich”.

Cīrihes komanda savā laukumā ar 1:2 (0:1) atzina Kipras kluba Larnakas AEK pārākumu, pretiniekiem gūstot pirmo panākumu turnīrā.

“Zurich” šajā mačā sargāja Janiks Brehers, kamēr Vaņins kārtējo reizi palika rezervē.

Šī mača rezultātu pirmajā puslaikā atklāja AEK futbolisti, bet 74. minūtē “Zurich” spēlētājs Salims Kelifi panāca neizšķirtu. Viesi gan beigās spēja izraut uzvaru, kad 85. minūtē precīzi sita Ivans Tričkovskis.

Otrā A grupas spēlē Vācijas klubs Leverkūzenes “Bayer” savā laukumā nospēlēja 1:1 (0:0) ar Bulgārijas komandu Razdragas “Ludogorets”.

A apakšgrupas kopvērtējumā ar desmit punktiem piecās spēlēs vadībā atrodas “Bayer”, no kuras par punktu atpaliek “Zurich”. AEK tagad tikusi pie pieciem punktiem, kamēr “Ludogorets” kontā ir trīs punkti.

Tiesa, “Zurich” komanda jau iepriekš bija nodrošinājusi vietu UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā, bet noslēdzošajā kārtā pret “Ludogorets” tā centīsies gūt pirmo pozīciju grupā.

Vēlāk ceturtdien UEFA Eiropas līgā grupu turnīra spēli aizvadīs arī Dāvja Ikaunieka pārstāvētā Čehijas komanda “Jablonec”, kas K grupas cīņā savā laukumā uzņems Francijas klubu “Stade Rennais”.

“Jablonec” savā grupā ar diviem punktiem četrās spēlēs ir pēdējā vietā, kamēr Ukrainas klubs Kijevas “Dynamo”, “Astana” no Kazahstānas un “Stade Rennais” iekrājušas attiecīgi 11, astoņus un trīs punktus.

Pēc grupu turnīra, aizvadot divus apļus, divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā. UEFA Eiropas līgas fināls notiks 29. maijā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.