Vaņina pārstāvētā “Zurich” desmito reizi izcīna Šveices kausu

27/05/2018 17:55

Latvijas futbola izlases vārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā “Zurich” vienība svētdien triumfēja Šveices kausa izcīņas finālspēlē, trofeju izcīnot desmito reizi kluba vēsturē, Latvijas vārtsargam gan paliekot rezervē.

“Zurich” savā laukumā ar rezultātu 2:1 (1:0) uzvarēja Bernes “Young Boys” komandu, kura pagājušajā nedēļā tika kronēta par Šveices čempioni.

Vaņins, kurš jau labu laiku iepriekš bija zaudējis “Zurich” pirmā vārtsarga amatu, palika rezervē, kamēr mājinieku vārtus sargāja šveicietis Jains Brehers.

“Zurich” pēc Mihaela Freja sitiena 11.minūtē atklāja rezultātu, bet 74.minūtē itālis Antonio Markezāno pārsvaru dubultoja. Sešas minūtes vēlāk “Young Boys” vienus vārtus atspēlēja, izceļoties Miralemam Sulejmani, tomēr Bernes klubs no zaudējuma pēc tam nespēja izglābties.

Cīrihes komanda par valsts kausa ieguvēju iepriekš kļuva arī 2016.gadā.

Jau ziņots, ka “Zurich” Šveices čempionātā pirms nedēļas pēdējās kārtas spēlēs nodrošināja ceturto vietu kopvērtējumā un ceļazīmi uz UEFA Eiropas līgas kvalifikāciju.

Vaņins gan laukumā nav bijis laukumā kopš 18.februāra. Nākamās 14 spēles Šveices augstākajā līgā un divas kausa izcīņā viņš atradās uz rezervistu soliņa.

Vaņins kopš 2006.gadā pārstāvēja Šveices klubu “Sion”, kurā ilgus gadus bija pamatvārtsargs, taču aizpērn vasarā viņš pievienojās “Zurich” vienībai, kas bija izkritusi uz valsts otro līgu. Pagājušajā sezonā viņš droši palīdzēja tai atgriezties spēcīgākajā čempionātā.

“Zurich” klubs, kas dibināts 1896.gadā, par Šveices čempionu kļuvis 12 reizes, tomēr iepriekšējo reizi tas notika 2009.gadā.

Lai arī vēl 2015.gadā “Zurich” komanda augstākajā līgā izcīnīja bronzas medaļas, jau gadu vēlāk tā palika pēdējā starp desmit vienībām un bija spiesta atstāt stiprāko sabiedrību.

Pašlaik 38 gadus vecais Vaņins arī pagājušajā sezonā bija ļoti stabils “Zurich” pamatvārtsargs, aizpērn ar Cīrihes komandu parakstot trīs gadu līgumu.

Vaņins karjeras laikā piecas reizes atzīts par Latvijas labāko futbolistu, pie šī apbalvojuma tiekot arī iepriekšējos trīs gadus.