Vaņins kaldina ”Zurich” iekļūšanu Šveices kausa ceturtdaļfinālā, D. Ikauniekam zaudējums Čehijā

01/11/2018 00:20

Latvijas futbola izlases kapteiņa Andra Vaņina pārstāvētā Šveices komanda “Zurich” trešdien iekļuva valsts kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

“Zurich” ar rezultātu 3:2 (3:1) uzveica citu šīs pilsētas vienību “Red Star Zurich”, kas spēlē Šveices pēc spēka ceturtajā līgā.

Vaņins aizvadīja pilnu spēli. Šosezon viņam tiek dota iespēja spēlēt Šveices kausā, bet nacionālajā čempionātā Latvijas futbolists ir otrais vārtsargs aiz 25 gadus vecā šveicieša Janika Brehera muguras.

Tikmēr Mārča Oša pārstāvētā Neišateles “Xamax” ar 1:3 (0:0) papildlaikā piekāpās citai Šveices augstākās līgas komandai “Lugano”.

Ošs aizvadīja pilnu spēli, kurā pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, tomēr papildlaikā pārāka izrādījās Lugāno vienība, gūstot divus vārtus un nodrošinot dalību ceturtdaļfinālā.

Savukārt Roberta Uldriķa pārstāvētā “Sion” astotdaļfināla spēli aizvadīs ceturtdien.

“Sion” divas reizes kļuvusi par Šveices čempioni un 13 reizes triumfējusi valsts kausa izcīņā. Divas reizes Šveices kausa izcīņā “Sion” uzvarēja ar Vaņina palīdzību. Vaņins Sjonas komandu pārstāvēja no 2009. līdz 2016.gadam.

Savukārt “Zurich” kopumā 12 reizes ir triumfējusi Šveices augstākajā līgā, bet desmit reizes uzvarējusi kausa izcīņā, pēdējo titulu izcīnot aizvadītajā sezonā ar Vaņinu sastāvā.

Tikmēr “Xamax” vietējā čempionātā uzvarējusi divas reizes, pēdējo reizi tam notiekot 1988.gadā, taču ir viena no neveiksmīgākajām Šveices komandām kausa izcīņās, jo piecas reizes spēlējusi finālā, bet allaž cietusi neveiksmes, tostarp 2011.gadā pret “Sion”.

Ja Vaņins Cīrihes komandu pārstāv kopš 2016.gada, tad Uldriķis un Ošs savās vienībās spēlē kopš šīs sezonas.

Savukārt Latvijas futbolists Dāvis Ikaunieks trešdien izgāja sākumsastāvā viņa pārstāvētās Čehijas komandas “Jablonec” kausa izcīņas spēlē, kurā gan tika piedzīvota neveiksme.

“Jablonec” viesos ar 0:1 (0:0) piekāpās “Karvina” komandai, neiekļūstot nākamajā sacensību fāzē.

Ikaunieks laukumā pavadīja 77.minūtes, jo mača izskaņā tika nomainīts. Viņš gan vārtus šajā mačā neguva.

Pirmajā Čehijas kausa izcīņas spēlē “Jablonec” ar 2:1 oktobra sākumā apspēlēja “Pardubice”, tomēr Ikaunieks toreiz nespēlēja, jo viņš bija izsaukts uz Latvijas izlasi, lai aizvadītu UEFA Nāciju līgas spēles pret Kazahstānu un Gruziju.

Tikmēr Polijas kausa izcīņā Valērija Šabalas pārstāvētā otrās līgas komanda Belsko-Bjalas “Podbeskidzie” ar 2:3 (0:1) papildlaikā piekāpās “Sandomierz”, bet Vladislava Gutkovska arī šīs pašas līgas vienība Ņidzicas “Termalica” ar 2:0 (0:0) uzveica Krakovas “Cracovia”. Latvijas futbolisti gan mačam nebija pieteikti.

Līdz ar to “Termalica” sasniedza nākamo kārtu, kamēr “Podbeskidzie” nācās samierināties ar neveiksmi.