Vaņins palīdz “Sion” komandai sasniegt Šveices kausa pusfinālu

05/03/2015 10:36

Latvijas futbola izlases pamatvārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā “Sion” vienība Šveices kausa ceturtdaļfināla spēlē trešdien ar 2:1 (2:0) savā laukumā pieveica “Aarau” spēlētājus.

Pirmajā puslaikā “Sion” izvirzījās vadībā ar rezultātu 2:0, bet “Aarau” goda vārtus guva vien kompensācijas laikā.

Vaņins, kā ierasts, laukumā pavadīja visas 90 minūtes.

Kā zināms, “Aarau” komandā ir arī Latvijas uzbrucējs Edgars Gauračs, tomēr viņš pašlaik atlabst pēc smagas traumas.

Tā kā nacionālajā čempionātā “Sion” komanda ir viena no pastarītēm, tieši ar kausa izcīņu tai ir vienīgās izredzes kvalificēties Eirokausu sacensībām – turnīra čempioni iegūs iespēju piedalīties nākamās sezonas UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

“Sion” kausa izcīņā spējusi triumfēt 12 reizes un ir otra titulētākā vienība aiz Cīrihes “Grasshopper”, kas uzvarējusi 18 reizes. Iepriekšējo reizi “Sion” titulu ieguva 2011.gadā, kad nozīmīga loma bija arī Vaņinam.

Šveices čempionāta kopvērtējumā “Sion” komanda ar 20 punktiem 21 spēlē pašlaik ieņem septīto vietu.