“Varat redzēt, kur atrodas komanda” – kāds bija sezonas turpinājums “Dinamo” pametušajiem spēlētājiem?

07/04/2020 09:01

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” aizvadīja ļoti neveiksmīgu sezonu un tas, ka komanda nepalika pēdējā vietā konferencē, ir nevis pašu nopelns, bet Minskas “Dinamo” vājums. Sezonas laikā galvenais treneris Ģirts Ankipāns vairījās atzīt, ka komanda spēlē slikti. Brīžiem situācijas tiešām bija absurdas, kad pēc smagiem zaudējumiem speciālists slavēja hokejistus par cīņu un pašatdevi.

Tomēr ne visu hokejistu sniegums kluba vadības un trenera acīs bija apmierinošs. Daži tika nozīmēti par vainīgiem un bija atlaisti, kamēr daži klubu pameta citu iemeslu dēļ.

Kristers Gudļevskis

Statistika “Dinamo”: 9 spēles, 86,3% atvairīto metienu, vidēji 3,45 ielaisti vārti
Statistika “Pinguins” (DEL): 25 spēles, 90,4% atvairīto metienu, vidēji 2,65 ielaisti vārti

Pagājušajā sezonā “Dinamo” vadība jau mēģināja spēlēt ar Gudļevski kā pamatvārtsargu, taču viņa sniegums nebija pārāk pārliecinošs un Latvijas izlases hokejistu izkonkurēja Timurs Biļalovs. Īsti nav zināms, kāpēc Rīgas kluba bosi izdomāja, ka vasaras laikā kaut kas ir mainījies un Kristers krietni uzlabojis savu sniegumu.

Sezonas sākums bija neveiksmīgs visai komandai, “Dinamo” daudz ielaida un, lai gan ne vienmēr tā bija Gudļevska vaina, 1. oktobrī tika paziņots par līguma laušanu. “Zinu, ka noteikti varēju spēlēt labāk, bet kopsummā… varu teikt, ka nevaru vainot tikai sevi. Domāju, ka tas bija tāds moments, kad viss juka pa galiem ārā. Uzbrucēji nemeta golus, es nenoķēru, kad vajadzēja, aizsargi…” teica pats vārtsargs.

Pēc diviem mēnešiem bez darba, latvietim izdevās atrast darbu Vācijas hokeja līgas (DEL) komandā Brēmerhafenas “Fischtown Pinguins”, aizvietojot savainoto Tomašu Peperle. Debijas mačā Kristers atvairīja 28 no 29 metieniem. Vācijā viņa sniegums bija pārliecinošāks un komandai kvalificējās izslēgšanas turnīram, kuram nebija lemts notikt.

Kristers Gudļevskis, www.sportazinas.com

Kristers Gudļevskis | Foto: Raimons Volonts/Rīgas “Dinamo”

Jakobs Berglunds

Statistika “Dinamo”: 8 spēles, 3 vārti un 1 piespēle, lietderība -3
Statistika “Neftekhimik” (KHL): 44 spēles, 13 vārti un 13 piespēles, lietderība +13

Pēc veiksmīgas sezonas Vācija (32 vārti DEL pamatturnīrā), tas bija tikai laika jautājums, kad zviedrs parādīsies KHL. “Dinamo” apsteidza visus un atveda Berglundu uz Rīgu. Debijas mačā viņš guva vārtus pret Maskavas “Spartak” (2:1 PL) un pārsteidzīgo secinājumu piekritēji domāja, ka turpinājums būs tikpat spožs. Taču viņa Rīgas posmā būs vēl tikai divi vārti – sagrāvē pret Helsinku “Jokerit” (2:7).

Arī ar viņu šķirās oktobrī, savukārt Ankipāns pēc sezonas atklāja, ka tas esot bijis “stratēģisks lēmums”, lai atbrīvotu naudas līdzekļus Aleksandera Salāka nolīgšanai. Ilgi bez darba Berglunds nesēdēja, jo pavisam drīz kļuva par “Neftekhimik” hokejistu. Šajā komandā viņam gāja daudz labāk, jo, pat aizvadot vien 40 mačus, viņš kļuva par Ņižņekamskas kluba piekto rezultatīvāko spēlētāju, lai gan priekšā esošiem konkurentiem bija par 14-20 spēlēm vairāk.

“Neftekhimik” iekļuva “play-off”, kur pirmajā kārtā likumsakarīgi zaudēja Kazaņas “Ak Bars” ar 0-4. Vēlāk “Dinamo” galvenā trenera asistents Artis Ābols atzīs, ka lēmums atbrīvoties no Beglunda bija pārsteidzīgs. “Ar Berglundu, domāju, mēs pasteidzāmies. Varam paskatīties uz viņa sezonas turpinājumu Ņižņekamskā – tas ir ļoti cienījams,” atzina speciālists.

Uzreiz pēc sezonas beigām Berglunds zaudēja darbu Ņižņekamskā, taču tas ir saistīts nevis ar viņa sniegumu, bet ar kluba kursa maiņu, jo darbs tika uzteikts visiem ārzemniekiem.

Jakobs Berglunds, www.sportazinas.com

Jakobs Berglunds | Foto: Ņižņekamskas “Neftekhimik”

Dāvids Ulstrēms

Statistika “Dinamo”: 11 spēles, 2 vārti un 3 piespēles, lietderība 0
Statistika “Biel-Bienne” (NLA): 28 spēles, 10 vārti un 20 piespēles, lietderība +3

Atšķirībā no Berglunda, Ulstrēmam jau bija KHL pieredze, pārstāvot piecas komandas. Viņa debija Rīgas klubā nebija tik spoža, jo pirmie vārti tika gūti vien sezonas sestajā mačā, pirms tam sakrājot trīs piespēles. Arī nākamajā spēlē zviedrs pārspēja pretinieku vārtsargu, tomēr ar to viss arī beidzās. Viņš aizvadīja vēl četrus mačus un ar to viņa karjera “Dinamo” arī noslēdzās. Ankipāns norādīja, ka zviedrs “neesot attaisnojis uz sevi liktās cerības”, savukārt Ābols norādīja, ka “Ulstrēms, gluži kā Līnuss Videls, ir visai specifisks cilvēks”.

Zviedrs atrada variantu Šveicē, kur viņš bija rezultatīvs. NLA Ulstrēms atguva pārliecību, bet par savu Rīgas posmu bija visai kategorisks. “Jūs varat redzēt, kur atrodas “Dinamo” turnīra tabulā. Morāli tas ir ļoti grūti, kad zaudē visiem pēc kārtas, it kā esi kaut kāds sūds,” nekautrējās runāt Ulstrēms

“Uzreiz kļuva skaidrs, ka mums neies labi. Sākuma klubs atlaida Kristeru Gudļevski, lai gan viņš nebija mūsu neveiksmju vaininieks. Tad lauza līgumus ar vēl dažiem hokejistiem, tajā skaitā ar mani. Pirmssezonas nometne tika aizvadīta neveiksmīgi, mēs vienkārši nebijām gatavi,” teica hokejists.

Dāvids Ulstrēms, www.sportazinas.com

Dāvids Ulstrēms | Foto: Raimonds Volonts/Rīgas “Dinamo”

Brendons Makmilans

Statistika “Dinamo”: 34 spēles, 9 vārti un 11 piespēles, lietderība -7
Statistika “Avangard” (KHL): 24 spēles, 5 vārti un 5 piespēles, lietderība -3

Divarpus gadu laikā kanādietis kļuva par “Dinamo” vērtību – viņš nebija pats rezultatīvākais hokejists, tomēr Makmilans vienmēr cīnījās un bija diezgan meistarīgs, it īpaši uz dažu citu fona. Decembra vidū viņš bija komandas otrs rezultatīvākais aiz Laura Dārziņa. “Avangard” spēlētāji guva savainojumus viens pēc otra, turklāt, jau bija jādomā par pastiprināšanos pirms “play-off”, un kanādietis pārcēlās uz Maskavas apgabala pilsētu Balašihu, lai spēlētu Boba Hārtlija vadībā.

Pirmajās astoņās spēlēs uzbrucējs guva trīs vārtus un atdeva trīs piespēles – visai cienīgs rādītājs, ņemot vērā “Avangard” līmeni. Tomēr regulārās sezonas beigās neveiksmīgi spēlēja ne tikai Makmilans, bet arī visa komanda. “Avangard” noslīdēja uz trešo vietu Austrumu konferencē, bet Gagarina kausa pirmajā mačā zaudēja Ufas “Salavat Yulaev” ar 2-4.

Uzreiz pēc sezonas kluba prezidents Maksims Sušinskis paziņoja, ka sadarbība ar kanādieti netiks turpināta. “Plāns bija, ka Makmilans spēlēs centrā. Sākumā viņa sniegums mūs apmierināja, pirmajos mačos viņš krāja punktus. Bet “play-off” laikā kaut kas notika. Iespējams, pretinieki sāka spēlēt ciešāk un Makmilans vairs nebija redzams. Viņš noteikti nepaliks komandā.”

Brendons Makmilans, www.sportazinas.com

Brendons Makmilans | Foto: Omskas “Avangard”

Artūrs Kulda

Statistika “Dinamo”: 6 spēles, 2 piespēles, lietderība -6
Statistika “Severstal” (KHL): 20 spēles, 1 vārti un 4 piespēles, lietderība +1

Viens no Latvijas meistarīgākajiem aizsargiem ilgi nevarēja atrast darbu KHL, tāpēc piekrita spēlēt “Dinamo”, kamēr netiks saņemts labāks piedāvājums. Par glābēju viņš nekļuva, piecus no sešiem mačiem noslēdza ar negatīvu lietderību, komandai šajā laikā piedzīvojot sešus zaudējumus. Taču tas nav brīnums, jo Kulda spēlēja daudz un bieži pretī nāca pretinieku meistarīgākie hokejisti.

Aizsarga pāreja uz Čerepovecas “Severstal” notika decembra beigās. Šī situācija tā arī paliktu par standarta gadījumu, kad hokejists izvēlas naudīgāku līgumu, taču ir viens bet. Pēc tam, kad Kulda pameta komandu, “Dinamo” mājaslapā parādījās paziņojums, ka pēc pārbaudes līguma beigām pieņemts lēmums neturpināt sadarbību ar Latvijas izlases aizsargu. Nedaudz vēlāk Kulda savā “Instagram” kontā uzrakstīja, ka šī informācija neatbilst patiesībai. “Es vēlos atspēkot nepatieso informāciju, saistībā ar manu aiziešanu no Rīgas “Dinamo”! Nekādu “pārbaudes laika” kontraktu slēdzis neesmu. Līgums tika pārtraukts pēc abpusējas vienošanās.”

Čerepovecā Kulda spēlēja daudz, gūstot arī pirmos vārtus sezonā. “Severstal” visu laiku bija kaut kur “play-off” zonas tuvumā, tomēr cīņu par Gagarina kausu turpināja citas komandas.

Artūrs Kulda, www.sportazinas.com

Artūrs Kulda | Foto: Raimonds Volonts/Rīgas “Dinamo”

Frenks Razgals

Statistika “Dinamo”: 5 spēles, lietderība -2
Statistika “Vitkovice” (Čehija): 20 spēles, 1 piespēle, lietderība -8

Razgala KHL karjeru diez vai var nosaukt par veiksmīgu. 74 spēlēs viņa kontā trīs vārti un četras piespēles, kas ir slikts rādītājs arī ceturtās maiņas hokejistam, kurš ne vienmēr tiek laukumā. Arī šosezon nekas īsti nemainījās – pieci mači pusotra mēneša laikā ar iekļauto komandējumu uz Liepāju lika Razgalam aizdomāties, ka kaut kas tomēr jāmaina.

Valsts maiņa ne īpaši līdzēja, jo arī Čehijā hokejists nebija rezultatīvs – viena piespēle 20 mačos noteikti nav tas, ko sagaida no ārzemju uzbrucēja. Tomēr Ostravas “Vitkovice” viņš nospēlēja līdz sezonas beigām, janvāra sākumā nomainot pārbaudes laika līgumu uz pilnvērtīgu kontraktu. Neoficiālā informācija liecina, ka Ostravā Razgals nepaliks.

Frenks Razgals, www.sportazinas.com

Frenks Razgals (centrā) | Foto: Ostravas “Vitkovice Ridera”

Eduards Hugo Jansons

Statistika “Dinamo”: 2 spēles, lietderība +1
Statistika “Saryarka” (VHL): 30 spēles, 3 vārti un 7 piespēles, lietderība +1

“Dinamo” regulāri dod iespēju sevi apliecināt arī tiem latviešu hokejistiem, kuri ir mazāk pazīstami vietējai sabiedrībai. Viens no šādiem hokejistiem ir Eduards Hugo Jansons. Pēc 2016./2017. gada sezonas, kad aizsargs pārstāvēja “Zemgali/LLU”, viņš negaidīti devās uz diezgan spēcīgo Augstākās hokeja līgas (VHL) čempionātu, kur spēlēja Aļmetjevskas “Nefryanik”.

“Dinamo” sastāvā aizsargs gāja laukumā pēc grafika “viena spēle mēnesī”. Septembrī viņš uz ledus pavadīja vien 5:20 minūtes un, tuvojoties oktobra beigām, viņš noteikti aizdomājās, vai tas bija tā vērts. Novembra otrajā pusē aizsargs atgriezās VHL, parakstot vienošanos ar Karagandas “Saryarka”, kuru trenēja Leonīds Tambijevs. Tur Jansons jūtās daudz pārliecinošāk – treneris viņam uzticējās un aizsargs spēlēja stabili. Par Jansona karjeras turpinājumu pagaidām nekas nav zināms.

Eduards Hugo Jansons, www.sportazinas.com

Eduards Hugo Jansons (nr. 6) | Foto: Raimonds Volonts/Rīgas “Dinamo”

Maksims Tretjaks

Statistika “Dinamo”: 4 spēles, 88,5% atvairīto metienu, vidēji 2,75 ielaistie vārti
Statistika “Zvezda” (VHL): 11 spēles, 92,6% atvairīto metienu, vidēji 1,69 ielaistie vārti (regulārajā turnīrā)

Krievu vārtsargs reti ticis pie spēles laikā, bieži viņa došanās laukumā bija piespiedu solis. Četru sezonu laikā leģendārā vārtsarga Vladislava Tretjaka mazdēls tā arī nav spējis nostiprināties KHL un decembrī kārtējo reizi devās uz Maskavas CSKA sistēmu. VHL viņa rādītāji kļuvuši krietni labāki, bet te ir jautājums ne tikai par vārtsargu, bet arī par komandu – ja “Dinamo” bija viena no līgas pastarītēm, tad Čehovas “Zvezda” ir viena no VHL spēcīgākajam vienībām ar stabilāku aizsardzību.

Domājams, ka Tretjaks turpinās meklēt ceļu uz KHL, tāpēc viņa parādīšanās “Dinamo” nākamajā sezonā nebūtu brīnums.

Maksims Tretjaks, www.sportazinas.com

Maksims Tretjaks | Foto: Maskavas “Dynamo”

Deivids Sarkanis

Statistika “Dinamo”: 2 spēles
Statistika “Mogo” (OHL): 9 spēles, 5 vārti un 8 piespēles

Šis darījums izskatījās pēc mēģinājuma “trāpīt uz dullo”. Lai gan Sarkanis arī iepriekš aizvadījis piecas spēles Rīgas kluba sastāvā, pēdējos gadus viņš pavadījis Latvijas Virslīgā. Skaidrs, ka “Dinamo” bosi atceras par Riharda Mareņa piemēru, kad hokejists ar Ziemeļamerikas zemāko līgu pieredzi ar tranzītu caur OHL nonāca līdz “Dinamo” un izlasei.

Tomēr šādi gadījumi notiek tiešām reti, un Sarkanis biežāk piedalījās treniņprocesā nekā mačos. Īsi par pāreju termiņa beigām uzbrucējs atgriezās “Mogo”, mēneša laikā aizvadot četrās reizēs vairāk spēļu nekā piecu mēnešu laikā “Dinamo” sastāvā.

Deivids Sarkanis, www.sportazinas.com

Deivids Sarkanis | Foto: Rīgas “Dinamo”

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
24/10/2021 07:24

Porziņģim “double-double”, Dalasa izcīna pirmo uzvaru šosezon (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks”, kuru pārstāv Kristaps Porziņģis, izcīnīja pirmo uzvaru šosezon, ar 103:95 pārspējot Toronto “Raptors”. Līdz pat trešās trešdaļas vidum Dalasa atradās iedzinējos,…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…