Vārti 93.minūtē ļauj Karsuma pārstāvētajai Maskavas “Dinamo” komandai Gagarina kausu sākt ar maratona uzvaru pār Daugaviņu un “Torpedo” (+VIDEO)

22/02/2017 00:04

Maskava, 21.febr., LETA. Pateicoties Maksima Karpova precīzam raidījumam 93.minūtē, otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas pirmajā spēlē latviešu uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo” komanda savā laukumā ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) apspēlēja Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, ko trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns.

Visā mačā Maskavas komandai piederēja pārsvars, tomēr līdz pat otrajam pagarinājumam tā arī neizdevās atslēgt Mihaila Birjukova sargāto vārtu cietoksni. Tomēr tas beidzot tika paveikts 93.minūtē, kad Karpovs saņēma piespēli no aizvārtes un nekļūdīgi meta no pašas vārtu priekšas.

Maskavas “Dinamo” komanda pa Birjukova vārtiem veica 49 metienus, kamēr mājinieku vārtsargs Aleksandrs Jerjomenko atvairīja visus 33 raidījumus.

Karsums nospēlēja 25 minūtes un deviņas sekundes, šajā laikā izceļoties ar trim metieniem, pieciem spēka paņēmieniem un vienu bloķētu raidījumu. Tāpat viņš uzvarēja četros no desmit iemetieniem, kuros piedalījās.

Savukārt Daugaviņš laukumā aizvadīja 25 minūtes un 43 sekundes, veicot vienu metienu un reizi pret viņu Anseļs Gaļimovs pārkāpa noteikumus. Daugaviņš arī uzvarēja visos trijos iemetienos, kuros piedalījās.

Kārtējo reizi laukumā visvairāk laika pavadīja aizsargi, šoreiz par rekordistu kļūstot Maskavas “Dinamo” pārstāvim Iļjam Ņikuļinam, kurš nospēlēja 35 minūtes un 25 sekundes.

Regulāro sezonu Maskavas komanda noslēdza ar 14 panākumiem šogad aizvadītajās 16 spēlēs, kas tai regulārajā sezonā ļāva gūt trešo vietu Rietumu konferencē, kamēr “Torpedo” palika piektajā pozīcijā.

Sērija ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām. Nākamo reizi komandas ceturtdien vēlreiz sacentīsies “Dinamo” laukumā.

Tikmēr ar zaudējumu izslēgšanas turnīru sāka Artūra Kuldas pārstāvētā Somijas komanda Helsinku “Jokerit”, kas viesos ar 2:4 (0:2, 1:1, 1:1) piekāpās regulārās sezonas čempionei Maskavas CSKA. Uzvarētājiem divus vārtus iemeta Bogdans Kiseļevičs.

Savukārt Kulda mačā izcēlās ar rezultatīvu piespēli, kad 33.minūtē Anti Pīlstrems samazināja deficītu līdz 1:2.

Kulda laukumā bija 15 minūtes un 35 sekundes, izpildot četrus spēka paņēmienus, bloķējot vienu pretinieku raidījumu un cīņas beigās, kad laukumā izcēlās asumi, nopelnot arī divas soda minūtes. Spēles pēdējās sekundēs uz noraidīto soliņa bija uzreiz septiņi “Jokerit” hokejisti.

Arī pārējie Rietumu konferences ceturtdaļfināla pāri sākās ar potenciālo favorītu uzvarām savā laukumā – Sanktpēterburgas SKA ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) apspēlēja Maskavas apgabala “Vitjaz”, bet Jaroslavļas “Lokomotiv” ar 2:1 (0:0, 0:0, 2:1) apspēlēja Minskas “Dinamo”.

Trešdien notiks Austrumu konferences ceturtdaļfināla pāru pirmās spēles, bet vēl pēc dienas laukumā atkal dosies visi četri Rietumu pāri.

Kā zināms, Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” savā neveiksmīgākajā sezonā deviņos KHL aizvadītos gados palieka pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū. bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju.