Vārtsargu lieliskais sniegums atnes uzvaras “Penguins” un “Avalanche” (VIDEO)

20/12/2018 07:57

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) svarīgus panākumus izcīnījušas Pitsburgas “Penguins” un Kolorado “Avalanche” vienības, kuru vārtos lielisku sniegumu demonstrēja vārtsargi Mets Marejs un Filips Grūbauers.

“Penguins” un Vašingtonas “Capitals” dueļi allaž izcēlušies ar īpaši spraigām un emocionālām cīņām, šai neesot kā izņēmumam, jau pirmajā minūtē Džeimijam Oleksiakam (Penguins) un Tomam Vilsonam (Capitals) izvicinot dūres.

Pirmajā periodā komandas vārtus gūt nespēja, tomēr kopā nopelnīja 18 soda minūtes, no kurām 11 bija mājiniekiem “Capitals”.

Visi trīs šajā mačā gūtie vārti tika iespēti otrajā trešdaļā, tās septītajā minūtē dānim Larsam Elleram panākot 1:0 “Caps” labā. Tomēr viesu atbildes gājiens sekoja jau pēc nieka nepilnām trim minūtēm, kad skaitlisko vairākumu izmantoja Sidnijs Krosbijs (1:1).

Savukārt uzvaras vārtus pašā otrā perioda izskaņā guva Braiens Rasts – 2:1.

Interesanti, ka pingvīni vidējā periodā izturēja kopā četrus skaitliskos mazākumus.

Noslēdzošajās 20 minūtēs dominēja “Capitals”, tomēr viesu vārtsargs spēja atvairīt visus 14 tajā laikā izdarītos metienus, kopā šajā mačā atvairot 31 no 32 pretinieku raidījumiem.

NHL Austrumu konferences kopvērtējumā “Pens” ar 38 punktiem 34 spēlēs ir devītā, kamēr Stenlija kausa čempione “Capitals” ar 33 mačos nopelnītiem 43 punktiem ieņem ceturto pozīciju.

Nakts otrajā mačā komandas guva pa vieniem vārtiem katra perioda ievadā. Pirmajās 20 minūtēs izcēlās Monreālas “Canadiens” uzbrucējs Brendans Galagers, kamēr otrā perioda piektajā minūtē “Avalanche” hokejists Miko Rāntanens rezultātu izlīdzināja – 1:1.

Izšķirošie vārti tika gūti trešās trešdaļas 35. sekundē, kad viesu vārtsargu Keriju Praisu apspēlēja zviedru snaiperis Gabriels Landeskugs – 2:1 lavīnu labā.

Īpaši izcēlās mājinieku vārtsargs vācietis Filips Grūbauers, kurš atvairīja 35 no 36 pretinieku metieniem.

Ar 35 spēlēs izcīnītiem 44 punktiem “Avalanche” Rietumu konferencē ir ceturtajā vietā, kamēr “Canadiens” ar tikpat mačos iegūtiem 39 punktiem Austrumu konferencē ir septītā.