Vasiļevskis “stāv uz galvas” un atnes “Lightning” otro uzvaru Stenlija kausa finālā (VIDEO)

01/07/2021 07:50
Andrejs Vasiļevskis

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Tampabejas “Lightning” ar 3:1 pieveica Monreālas “Canadiens”, Stenlija kausa izcīņas finālsērijā panākot 2-0 savā labā.

Mača pirmajā periodā, neskatoties uz abu komandu vairākām iespējām spēlēt skaitliskajā vairākumā, nevienai no vienībām vārtus gūt neizdevās. Otrās trešdaļas ievadā “Lightning” vadībā izvirzīja Entonijs Sirelli, bet pēc nedaudz mazāk kā četrām minūtēm vairākumu realizēja “Canadiens” spēlētājs Niks Suzuki, panākot izlīdzinājumu uz rezultāta tablo.

Atkal vienu vārtu pārsvaru Tampabejas klubs ieguva divas sekundes pirms otrā perioda beigām, kad precīzs bija uzbrucējs Bleiks Kolmens. Turpinājumā rezultāts nemainījās līdz pat trešās trešdaļas 16. minūtei, kad trešos vārtus “Lightning” labā iemeta Ondržejs Palats. Uzvarētāju vārtos Andrejs Vasiļevskis aizvadīju teicamu maču, atvairot 42 no 43 pretinieku metieniem.

Lightning” šogad var kļūt par vienu no retajām komandām, kurai divus gadus pēc kārtas izdevies triumfēt Stenlija kausa izcīņā. 2019./2020.gada sezonas izslēgšanas spēļu finālā “Lightning” sērijā ar 4-2 pārspēja Dalasas “Stars”, otro reizi kluba pastāvēšanas vēsturē un pirmo reizi kopš 2004.gada virs galvas ceļot čempionu kausu. Pēdējo reizi 2016. un 2017.gadā to paveica Pitsburgas “Penguins”.

“Canadiens” otrajā pusfināla sērijā ar 4-2 uzveica Vegasas “Golden Knights”. Iepriekš abas komandas trīs reizes tikušās izslēgšanas spēlēs – divreiz 2004.gadā (4-0) un 2015.gadā (4-2) “play-off” otrajā kārtā pārāki bija “Lightning” hokejisti, bet vienreiz 2014.gada pirmajā kārtā ar 4-0 virsroku ņēma “Canadiens”.