Vasiļjevs ar pārliecinošu sniegumu nodrošina vietu PČ izvēles programmā

Deniss Vasiļjevs, Sportazinas.com
Foto: REUTERS

Latvijas daiļslidotājs ceturtdien Itālijas pilsētā Milānā pārliecinoši izpildīja pasaules čempionāta īso programmu, nodrošinot iespēju sacensties izvēles programmā.

Par savu priekšnesumu Vasiļjevs nopelnīja 84,25 punktus, kas viņam starp 29 startējušiem dalībniekiem pašlaik ļauj atrasties trešajā vietā. Vēl jāstartē astoņiem sportistiem.

No sava personīgā rekorda īsajā programmā, kas tika šogad uzstādīts Eiropas čempionātā, viņš atpalika 0,86 punktus.

Savu īsās programmas priekšnesumu Vasiļjevs sāka ļoti pārliecinoši, jo viņš sekmīgi izpildīja pirmos lēcienus, kā arī teicami padevās trīsarpus aksela lēciens, ar ko viņam bija problēmas pirms tam šosezon, turklāt turpinājumā Latvijas pārstāvis sekmīgi izpildīja trīskāršo flipu. Kopumā viņš nostartēja bez lielām kļūdām, būdams viens no spilgtākajiem slidotājiem īsajā programmā.

Pateicoties sekmīgajam sniegumam, Vasiļjevs nodrošinājis dalību sestdien gaidāmajā izvēles programmā.

Vēl ceturtdien plkst.19.55 tiks aizvadīta izvēles programma pāriem.

Vasiļjevs februārī debitēja olimpiskajās spēlēs, četrgades nozīmīgākajās sacensībās izcīnot 19.vietu.

Viņš šogad izcīnīja augsto ceturto vietu Eiropas čempionātā. Olimpisko ceļazīmi daugavpilietis nopelnīja pērn pasaules čempionātā, kurā ierindojās 14.pozīcijā.

Šosezon Vasiļjevs, kuru trenē slavenais šveicietis Stefans Lambjēls, piedalījās divos Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) “Grand Prix” posmos, Maskavā notikušajā etapā ieņemot astoto vietu, bet pēc tam novembrī Japānas pilsētā Osakā ierindojoties sestajā pozīcijā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas daiļslidotāja Angelīna Kučvaļska trešdien īsajā programmā veica neveiksmīgu slidojumu, kurā piedzīvoja kritienu, sacensības noslēdzot pēdējā 37.vietā un netiekot pie iespējas izpildīt izvēles programmu.

Pasaules čempionāts Milānā ilgs līdz svētdienai, bet vairāki pazīstami atlēti pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm ir atteikuši dalību šajās meistarsacīkstēs, piemēram, pēdējo divu Olimpiāžu čempions Juzuru Hanju no Japānas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par