Vasiljevs pasaules čempionātā pēc īsās programmas soli ārpus TOP 10

23/03/2023 14:29
Nokopēts
Deniss Vasiļjevs

Latvijas pārstāvis Deniss Vasiļjevs ceturtdien Saitamā pasaules daiļslidošanas čempionātā pēc īsās programmas ierindojas 11. pozīcijā.

Latvijas daiļslidotājam izdevās veiksmīgi izpildīt programmu bez acīmredzamām kļūdām un viņš tika novērtēts ar 82,37 punktiem, saņemot 40,37 punktus par tehniskajiem elementiem un 42 punktus par programmas komponentēm.

“Šodien pilnībā izbaudīju savu izpildījumu un esmu tik priecīgs, cik vēl neesmu bijis šosezon,” pēc īsās programmas teica Vasiļjevs. “Neesmu apmierināts ar rezultātu, joprojām jāsaprot, ko neizdarīju pietiekoši labi, jo man ir problēma, ka jūtos saspringts pirms sacensībām. Tāpat vēlos izbaudīt savu laiku šeit, jūtos ļoti atslābinājies, gluži kā atvaļinājumā.”

Labāko rezultātu izvēles programmā sasniedza pagājušā gada pasaules čempions Šoma Uno no Japānas, kurš tika pie 104,63 punktiem. Otro vietu ar 100,38 punktiem ieņem ASV daiļslidotājs Iļja Maļiņins, kamēr labāko trijnieku ar 99,64 punktiem noslēdz korejietis Džunhvans Ča. Vasiļjevs startēja piektajā grupā ar piekto numuru, bet pavisam īsajā programmā piedalījās 34 daiļslidotāji. Sestdien izvēles programmā startēs 24 labākie sportisti.

Janvārī Eiropas meistarsacīkstēs Vasiļjevs ierindojās piektajā vietā, bet gadu iepriekš Eiropas čempionātā Tallinā bronzas medaļa tika izcīnīta ar punktu summas rekordu – 272,08 (90,95+181,84) punkti. Vasiļjevs pasaules čempionātā startē septīto reizi un labāko rezultātu viņš līdz šim ir sasniedzis 2018.gadā, Milānā izcīnot sesto vietu. Pagājušajā gadā Monpeljē Latvijas daiļslidotājs ieņēma 13.vietu.

Saitamā Latviju pārstāv arī Sofja Stepčenko, kura īsajā programmā sasniedza 18.labāko rezultātu un piektdien startēs brīvajā slidojumā, kā arī duets Aurēlija Ipolito/Lūks Rasels, kas piedalīsies sacensībās dejās uz ledus.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām