Vasiļonokam sestā vieta Eiropas U15 čempionātā svarcelšanā

12/08/2022 23:50
Svarcelšana

Latvijas sportists Mihails Vasiļonoks piektdien ieņēma sesto vietu Polijā notiekošajā Eiropas U15 čempionātā svarcelšanā. Svara kategorijā līdz 67 kilogramiem Vasiļonoks raušanā ar otro mēģinājumu pacēla 90 kilogramus, bet 95 kilogramus smagais stienis viņam nepakļāvās.

A grupā Latvijas svarcēlājs sasniedza sesto labāko rezultātu septiņu sportistu konkurencē, bet labāko rezultātu sasniedza armēnis Valeriks Movsisjans – 120 kilogrami. Sudraba medaļu šajā vingrinājumā ieguva Aleksandrs Baldži no Moldovas ar 106 kilogramiem, bet bronzu – mājinieks Kacpers Filipjaks ar 102 kilogramiem.

Grūšanā Latvijas svarcēlājs pacēla 100, 105 un 106 kilogramus smagu stieni, ierindodamies sestajā vietā. Uzvaru grūšanā izcīnīja Movsisjans, kurš virs galvas fiksēja 134 kilogramus. Sudrabs ar 130 kilogramiem tika Filipjakam, bronza ar 126 kilogramiem – gruzīnam Revazam Mildiani.

Arī summā ar 196 (90+106) kilogramiem Vasiļonoks ieņēma sesto vietu. Par uzvarētāju ar 254 kilogramiem kļuva Armēnijas sportists, sudrabs ar 232 kilogramiem tika mājiniekam Filipjakam un bronza ar 231 kilogramu – Baldži.

Svētdien sacensības aizvadīs Kristiāna Lazovska jauniešu (U18) čempionātā (svarā līdz 64 kilogramiem) un Kevins Mežinskis U-15 čempionātā (līdz 73 kilogramiem). Pirmdien jauniešu sacensībās startēs Madis Urbāns (līdz 81 kilogramam), bet otrdien U15 konkurencē svara kategorijā virs 102 kilogramiem – Ēriks Danilevičs. Čempionāts Rašinā norisinās no 10. līdz 17.augustam.