Vašingtonas lielgabals Ovečkins ar frontes līniju dodas noslēdzošajā kaujā

Pēc uzvaras konferences finālā.
Foto: USA Today

Smieklīgi, ka gadu no gada tev saka: “Šis būs tavs gads,” bet tas nekad nenotiek, un tad tu iekļūsti finālā, kad visiem par tevi vienalga. Vašingtonas “Capitals” pirmo reizi 20 gados kvalificējusies Stenlija kausa izcīņas finālam.

Izslēgšanas spēļu kantorī Vašingtonas blice ieradās kā parasti – solīdi, ar labi aizvadītu pamatturnīru un vienu no labākajiem līgas hokejistiem Ovečkinu. Izslēgšanas spēļu ievadā pret Kolumbusas “Blue Jackets”, skrējiens pēc kausa varēja noslēgties septītajā spēlē. Tas tikai parāda, cik cieša bija sērija – likteni izšķīra mazas detaļas un talanta pārsvars. Nenoliedzami, “Capitals” vienmēr ir līgas favorīte, tikai šogad uz komandu netika liktas tik lielas cerības. Nu ja nevar tikt, tad nevari, otrajā kārtā tiekoties ar Pitsburgas “Penguins”, bija pārliecība, ka pingvīni atkal nokodīs galvaspilsētas čaļus. Septiņās savstarpējās izslēgšanas spēļu sērijās, laika griezumā no 1994. līdz 2018. gadam, Vašingtonai šī bija tikai otrā uzvara.

Parasti rīta iesildošo apli slidoja Ovečkins, bet šajā reizē izaicinājumu pieņēma komandas galvenais treneris Berijs Trocs. Nākamajā dienā komanda izcīnīja uzvaru septītajā spēlē pret. Tas parāda, cik draudzīga un pozitīva gaisotne valda “Capitals” komandā.

Vašingtonas mūris                                                                     

“Varbūt iepriekš mēs bijām meistarīgāki, labāki uz papīra vai citos aspektos,” medijā washingtonpost.com citēts “Capitals” pirmais numurs Breidens Holtbijs. “Komandā katrs zina savu lomu, ikviens var palīdzēt, visiem ir komfortabli vienam ar otru. Es neesmu bijis tādā kolektīvā, kur jebkurā situācijā esam pārliecināti viens par otru un nesāk pārmest par kļūdām. Šī ir spēcīga cilvēku grupa. To ir ļoti grūti noraksturot.”

Izslēgšanas spēļu sākumā Holtbijs “nadzenē” uz soliņa skatījās kā spēlē otrais numurs Filips Grūbauers. Pirmās kārtas otrajā mačā, no pienākumiem vārtos atbrīvojot Grūbaueru, Vašingtonas pirmais numurs Holtbijs ir izcīnījis 12 uzvaras un tikai piecas reizes kapitulējis. Vidēji spēlē vārtsargs ielaiž 2,04 vārtu un atvaira 92,4% metienu. Izcīnot divas “sausās” uzvaras konferences finālā noslēdzošajās spēlēs, Holtbijs ir palicis nepārspēts astoņus periodus.

Nāvīgais uzbrukums

Septiņās konferences fināla spēlēs, gūstot 23 vārtus pret Tampabejas “Lightning”, Vašingtona vidēji spēlē iemet 3,47 vārtus. Ovečkins un Kuzņecovs kopā guvuši 23 vārtus, kas dod lielu devumu komandas panākumos. Galvaspilsētas uzbrukuma līnija ir “nāvējoša”. Neskaitot pirmās maiņas rezultativitāti, atlikušo trīs maiņu spēlētāji ir guvuši 32 vārtus un atdevuši 42 rezultatīvas piespēles. Kamēr “Golden Knigts” šajā rādītājā ievērojami iepaliek – 19 vārti un 29 piespēles.

Vašingtonai ir “letāls” vairākums, tāpēc viena vai divu vīru pārākumu “Capitals” hokejisti izmanto bez problēmām. Vairākums Vašingtonai ir pavisam vienkāršs – visi var iemest vārtus. Niklass Bekstrēms pieskata, kuru no trim labročiem uzlādēt – Ovečkins, Ošī vai Karlsons. Zviedru uzbrucējam ir rokas trauma, tomēr skaidri neviens nezina, kāda kaite ir piemetusies Bekstrēmam. Tās ir izslēgšanu maču “spēlītes”, kad komanda neatklāj cik nopietna ir spēlētāja trauma. Pirms atgriešanās laukumā no traumas sadziedēšanas, hokejists pēc treniņiem deva parakstus faniem ar cimdu rokā.

Bekstrēms atsveicinās ar kreiso roku

Vašingtonas vienība vidēji gūst 11,3 vārtus katrās 60 minūtēs vairākumā, kas veido 28,8%  realizāciju. Aizsargs Džons Karlsons ar desmit gūtiem punktiem ir izslēgšanas spēļu rezultatīvākais spēlētājs vairākumā. Praktiski jebkurš hokejists no vairākuma brigādes var gūt vārtus. Ja tiek nosegts viens no lielgabaliem Ovečkins, tad paveras iespēja uzlādēt atlikušos trīs šāvējus.

Izsalkušais Ovečkins

Aleksandrs Ovečkins spēlēs karjeras pirmajā Stenlija kausa izcīņas finālā, un savu spēles tempu šajā pavasarī krievu uzbrucējs ir uzstādījis augstu. Viņš ir “Capitals” organizācijas seja un tagad traucas kā neapturama lokomotīve. Ar 12 vārtiem un 22 punktiem, to skaitā četriem vārtiem un septiņiem punktiem pret Tampabejas “Lightning”, Ovečkins ir bijis neapstādināms. “Es domāju, ka viņš izlādē visu sakrāto vilšanos iepriekšējos izslēgšanas spēļu gados,” medijā nationalpost.com uzbrucēju raksturo “Lightning” galvenais treneris Džons Kūpers.

Vašingtonas “Capitals” galvenais treneris Berijs Trocs atminas pagājušo vasaru, kad devās uz Krieviju, lai satiktos ar savu dēlu, kā arī apciemotu Ovečkinu pēc viņa kāzām.

“Daudzi cilvēki šaubījās, vai viņā vēl bija kas atlicis, lai cīnītos par kausu,” Trocs sacīja medijam theathletic.com. “Lieli spēlētāji ir izņēmums. Noslēdzoties pagājušā gada izslēgšanas spēlēm, daudzi ļaudis mediju vidē izteicās dažādi. Spēlētāji ir ievainojami, tāpēc domāju, ka Ovečkins ņēma to personīgi. Viņš teica, ka es tev parādīšu, ka joprojām esmu lielisks spēlētājs. Un viņš to pierādīja.”

Ne visās izslēgšanas spēlēs Ovečkins bija metējs, bet viņš vienmēr atrada veidu, kā palīdzēt savai komandai. Izveidojot vārtu gūšanas momentus, pielietojot spēka spēli, kurā viņš ir neapturams kopā ar visu komandu. Runā, ka “Capitals” izslēgšanas spēlēs rāda fiziskāko hokeju no visām līgas komandām, kas raksturo vienības plašo arsenālu.

“Mēs spēlēsim Stenlija kausa izcīņas finālā,” pēc uzvaras pret “Lightning” septītajā spēlē medijam theathletic.com sacīja Ovečkins. “Es domāju, ka visi ir priecīgi, bet mums vēl ir nepadarīti darbi. Es nezinu, es tagad esmu emocionāls. Mēs gaidījām šo brīdi ilgu laiku. Mēs zinām, ko prasa cīņa līdz finālam. Jūs redzējāt, ka šī spēle bija fantastiska. Visa komanda spēlēja vienoti.”

Kad divi dēli tiekas ringā

Principiāli centos nepieskarties Vegasas “Golden Knights” komandai, bet ģenerālmenedžeris Džordžs Makfī liek viest korekcijas. Pēc neoficiālajiem datiem, “zelta bruņinieku” ģenerālmenedžeris Makfī Vašingtonas komandā pieņēma 14 no 26 pašreizējiem hokejistiem.

Laika posmā no 1997. līdz 2014. gadam Makfī strādāja ar Vašingtonas spēlētāju grozu. Viņš draftēja “Capitals” atslēgas spēlētājus Aleksandru Ovečkinu un Niklasu Bekstrēmu, kā arī vēl joprojām augošo līderi Jevgēņiju Kuzņecovu. Protams, ne jau viņš viens pieņēma lēmumus, bet Makfī vadībā veidojās pašreizējais “Capitals” komandas kodols. Viņš ir izveidojis šīs abas komandas, bet fināls noteiks, kurš no šiem abiem fantastiskajiem stāstiem uzliks uz tortes ķirsīti.

Stenlija kausa izcīņa, Lasvegasas "Golden Knights" - Vašingtonas "Capitals"
25.05.2018.
1
1.80
X
2
2.00

Džekpots Vegasā – zelta bruņinieku Stenlija kausa fināls debijas gadā

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar