Vavrinka uzveic Mareju un iesoļo “French Open” finālā

09/06/2017 19:32

Šveices tenisists Stans Vavrinka piektdien Francijas atklātā čempionāta pusfināla cīņā uzveica ATP pasaules ranga līderi Endiju Mareju no Lielbritānijas, otro reizi karjerā sasniedzot šī turnīra finālu.

Pasaules ranga trešā rakete Vavrinka, kurš pirms diviem gadiem Parīzē izcīnīja savu otro no pašreizēiem trim “Grand Slam” turnīru uzvarētāja tituliem, svinēja panākumu sīvā cīņā ar rezultātu 6-7 (6:8), 6-3, 5-7, 7-6 (7:3), 6-1.

Abi tenisisti savā starpā tikās 19 reizi un Vavrinka izcīnīja astoto uzvaru, bet pirmo kopš 2015.gada ATP sezonas noslēguma finālturnīra. Pērn abi arī spēlēja Francijas atklātā čempionāta pusfinālā, bet tad pārāks bija Marejs, kurš uzvarēja četros setos.

Šveices tenisists, kuram šobrīd ir 32 gadi, kļuvis par vecāko Francijas atklātā čempionāta finālistu pēdējo 44 gadu laikā.

Spēle bija ļoti sīva, taču Vavrinka bija veiksmīgāks breikbumbu izspēlēs, deviņas reizes gūstot punktu pretinieka servē, kamēr Marejs izmantoja piecas šādas iespējas.

Pirmajā setā abi spēlētāji apmainījās ar breikiem, bet taibreikā Vavrinka neizmantoja setbumbu un pēc tam zaudēja ar 6:8. Otrajā setā šveicietis pie rezultāta 3-3 spēja uzvarēt nākamos trīs geimus, divos “laužot” prertinieka servi.

Trešā seta sākumā Vavrinka panāca 3-0, taču pārsvaru nenoturēja, kamēr Marejs 11.geimā ar breikbumbu izvirzījās vadībā un nokļuva viena uzvarēta seta attālumā no finālā. Ranga līderim mača turpinājums gan nebija tik sekmīgs. Vēl ceturtajā setā cīņa bija līdzīga, kurā taibreikā labāks šoreiz bija šveicietis, bet izšķirošajā setā Vavrinka jau bija galvastiesu pārāks, svinot panākumu spēlē, kas ilga četras stundas un 34 minūtes.

Vavrinka ir trīskārtējs “Grand Slam” turnīru uzvarētājs, pirmo titulu izcīnot 2014.gadā Austrālijas atklātajā čempionātā, kam gadu vēlāk sekoja triumfs Francijā, kā arī pērn viņš uzvarēja ASV atklātajā čempionātā.

Tikmēr Marejs nespēja atkārtot pērn sasniegto, kad viņš iekļuva finālā, kurā gan zaudēja serbam Novākam Džokovičam. Marejs “French Open” pusfinālā spēlēja piekto reizi, ciešot ceturto nedveiksmi.

Vavrinka finālā tiksies ar spāņa Rafaela Nadala vai austrieša Dominika Tīma dueļa uzvarētāju. Nadals ir deviņkārtējs šo sacensību uzvarētājs.