Vavrinka zaudē trešā simta tenisistam un izstājas “French Open” trešajā kārtā

02/10/2020 20:19

Vīriešu turnīrs

Jaunais Francijas tenisists Igo Gastons piektdien izcīnīja negaidītu uzvaru “French Open” trešās kārtas spēlē.

Divdesmitgadīgais franču tenisists, kurš ATP rangā ieņem 239.vietu, ar rezultātu 2-6, 6-3, 6-3, 4-6, 6-0 pārspēja slaveno šveicieti Stanu Vavrinku (ATP 17.), kurš Parīzē bija izsēts ar 16.numuru.

Gastonam šis ir tikai trešais turnīrs ATP līmenī, bet iepriekšējos divos viņš zaudēja uzreiz pirmajā spēlē. Jaunais franču tenisists ir 2018.gada Jaunatnes olimpisko spēļu čempions un “Australian Open” junioru dubultspēļu turnīra uzvarētājs.

Gastons ir pirmais tenisists kopš 2002.gada, kurš sasniedzis ceturto kārtu, atrodoties ārpus ranga pirmā divsimtnieka.

Turpretī Vavrinka uzvarējis trīs “Grand Slam” turnīros, tajā skaitā 2015.gadā Francijas atklātajā čempionātā.

Gastona pretinieks astotdaļfinālā būs “US Open” čempions Dominiks Tīms no Austrijas, kurš ir ranga trešais numurs. Par māla princi dēvētais Tīms ar rezultātu 6-4, 6-3, 6-1 uzveica norvēģi Kasperu Rūdu (ATP 25.)

Ernesta Gulbja kādreizējais treniņu partneris Tīms ir iepriekšējo divu gadu “French Open” finālists.

Vēl vienu pārliecinošu uzvaru ceļā uz savu mērķi svinēja par māla karali dēvētais Rafaels Nadals. Planētas otrā rakete vīriešu tenisā ar rezultātu 6-1, 6-4, 6-0 uzveica itāli Stefāno Travalju (ATP 74.).

No saviem 19 “Grand Slam” tituliem lauvas tiesu jeb 12 viņš ir izcīnījis Francijā uz māla seguma. Parīzē viņš uzvarējis iepriekšējos trīs gadus pēc kārtas, kā arī deviņas reizes no 2005. līdz 2014.gadam.

Astotdaļfinālā Nadalam pretī stāsies amerikānis Sebastians Korda (ATP 213.), kurš pirms tam apturēja tādus tenisistus kā Andreu Sepi un Džonu Isneru.

Bez lielām grūtībām trešo kārtu pārvarēja arī šī gada “US Open” finālists Aleksandrs Zverevs no Vācijas, kurš ir vīru ranga septītais numurs un Francijā spēlē ar sesto numuru. Zverevs ar 6-1, 7-5, 6-3 uzveica itāli Marko Čekinato (ATP 110.), kurš kvalifikācijas pirmajā kārtā apturēja Gulbi.

Zverevam nākamajā kārtā jātiekas ar 19 gadus veco itāli Janniku Sineru (ATP 75.).

Siners ir pērnā gada ATP jauno talantu turnīra jeb “NextGen” uzvarētājs, bet no iepriekšējiem četriem “Grand Slam” turnīriem viņš ne reizi nav ticis tālāk par otro kārtu. Viņā jau pirmajā kārtā apturēja turnīra 11.numuru Dāvidu Gofēnu no Beļģijas (ATP 12.).

Trīs setu uzvaru svinēja arī “French Open” 12.rakete Djego Švarcmans, kurš ar 7-6 (7:3), 6-3, 6-3 apspēlēja slovāku Norbertu Gombosu (ATP 106.).

Sieviešu turnīrs

Planētas otrā rakete sieviešu tenisā Simona Halepa piektdien ar pārliecinošu uzvaru sasniedza Francijas atklātā čempionāta astotdaļfinālu.

Rumāniete, kura “French Open” izsēta ar pirmo numuru, trešās kārtas cīņā ar rezultātu 6-0, 6-1 pārspēja ASV tenisisti Amandu Aņisimovu (WTA 29.), kura bija izlikta ar 25.numuru.

Halepai uzvaras izcīnīšanai pietika ar 56 minūtēm. Pērn abas tenisistes tikās šī paša turnīra ceturtdaļfinālā, kurā pārāka bija Aņisimova.

“Kontrolēju spēles gaitu,” pēc spēles teica Halepa. “Kad viņa tiek pie bumbiņas un ir pareizajā pozīcijā, viņa ir ļoti bīstama un spēlē ļoti labi, tāpēc uzskatu, ka paveicu labu darbu.”

Astotdaļfinālā Halepai pretī stāsies poliete Iga Švjonteka (WTA 53.).

Halepa Francijas atklātajā čempionātā triumfēja 2018.gadā, gadu pēc tam, kad finālā bija zaudējusi Aļonai Ostapenko. Viņas kontā ir arī 2019.gada Vimbldonas čempionāta uzvarētājas trofeja.

Labāko sešpadsmitniekā iekļuvusi arī planētas piektā rakete – ar trešo numuru izliktā ukrainiete Jeļina Svitoļina, kura ar 6-4, 7-5 pārspēja krievieti Jekaterinu Aleksandrovu (WTA 31.).

Svitoļina, kura “French Open” divreiz sasniegusi ceturtdaļfinālu, nākamajā kārtā spēkosies ar neizsēto mājinieci Karolīni Garsiju (WTA 45.), kura ar 1-6, 6-4, 7-5 uzveica turnīra 16.raketi Elīzi Mertensu no Beļģijas (WTA 20.).

Garsijas labākais rezultāts “Grand Slam” turnīros ir 2017.gadā Francijā sasniegtais ceturtdaļfināls. Pirms četriem gadiem viņa Parīzē triumfēja dubultspēļu sacensībās.

Astotdaļfināla dalībniecēm pievienojusies arī planētas astotā rakete Kiki Bertensa, ar piekto numuru izliktajai nīderlandietei ar rezultātu 6-2, 6-2 pārspējot čehieti Kateržinu Sinjakovu (WTA 62.).

Arī Bertensa savu labāko rezultātu “Grand Slam” turnīros sasniegusi Francijā, 2016.gadā aizkļūstot līdz pusfinālam, kurā tika atzīts Serēnas Viljamsas pārākums.

Dāmu konkurencē Francijas atklātajā čempionātā šosezon nestartē ranga pirmais numurs no Austrālijas Ešlija Bārtija, jaunā “US Open” čempione Naomi Osaka no Japānas, kā arī talantīgā kanādiete Bjanka Andresku.

“Roland Garros” turnīram šogad bija jānotiek no 25.maija līdz 7.jūnijam, bet marta vidū tas tika pārcelts uz rudeni un ir sezonas pēdējās “Grand Slam” sacensības.