VDK pētnieks par sporta cilvēkiem, kas noliedz dalību komitejā: Acīmredzot šīm cūkām patīk melot un vārtīties dubļos

17/10/2022 17:44
Nokopēts
Linards Muciņš

Advokāts un Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijas loceklis Linards Muciņš sarunā Latvijas Televīzijas raidījumam “Sporta Studija” atklājis, ka sporta vidē iesaistītie cilvēki, kas noliedz savu iesaisti VDK, lai gan viņu vārdi ir pamanāmi “čekas maisos”, melo.

Ja no sporta vides ir bijuši cilvēki, kuri paši vai arī viņu dalība VDK ir publiski apstiprināta, ir arī gadījumi, kuros personas par situāciju izvairās runāt un informāciju noliedz. Muciņš gan apstiprināja, ka tas nav iespējams. “Acīmredzot šīm cūkām patīk melot, un viņas melo – viņām patīk vārtīties dubļos,” teica Muciņš. “Labi, nepasaki, kā tevi savervēja, atnāc pasaki, kurā brīdī tas tika darīts.”

Pētnieks tāpat noliedza faktu, ka cilvēkam var būt VDK kartīte, bet nav veikuši nekādu sadarbību. “Tās visas ir muļķības. Laikam ejot tālāk no Padomju laikiem, mēs neņemam vērā, cik nopietna, birokrātiska, valstiska un pāri visam stāvoša struktūra bija KGB. Protams, var atrast kaut kādas kartītes, kur īsts aģents noslēpts zem rezerves aģenta, bet ja viņi kaut ko darīja, viņi to veica nopietni,” teica VDK zinātniskais pētnieks.

Muciņš tāpat daļēji izkliedēja vēl vienu mītu – ka kartīte cilvēkam varēja būt, pašam to nezinot. “Principā nē, tas vairāk attiecas uz ārzemniekiem, uz ārējo izlūkošanas dienestu,” atklāja Muciņš.

Tikmēr portāla “Delfi” žurnālists Uldis Strautmanis pēc izmaiņām valsts grozījumos no sporta federācijām sagaida kritiskāku izvērtēšanu, apstiprinot amatā nacionālo izlašu treneros. “Klasiskais piemērs –  izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc Krimas okupācijas [tobrīd esot asistents Oļegam Znarokam Krievijas izlasē – aut.] 4. maijā mačā pret Latviju spēlē ar Georga lentīti pie krūtīm – tagad viņš ir valstsvienības treneris.”

Strautmanis tāpat kritiski izteicās par Latvijas sieviešu basketbola izlases galveno treneri Gundaru Vētru, kurš vēl spēlētāja karjeras gaitās atteicās spēlēt neatkarīgās Latvijas izlases rindās, dodot priekšroku pārstāvēt Neatkarīgo Valstu Sadraudzību (NVS). “Šī atbildība ir Basketbola savienībai un basketbola sabiedrībai kā tādai. Viņš var trenēt klubus, bet jebkurā valsts izlases līmenī – persona non grata (nevēlama persona).”

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5.29
4.24
1.59
1.48
4.52
6.52
4.63
3.72
1.76
2.59
4.33
2.48
4
2.9
2.15
1.54
-
2.47
1.55
3.75
5
1.5
3.9
5.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām