Blogs: Vecā dziesma jaunās skaņās

12/09/2017 09:05

Rakstā pirms Rīgas “Dinamo” mājas spēļu cikla prātoju, ka deviņi punkti no 15 iespējamajiem būtu labs rādītājs. Optimistiski reālais skatījums uz Rīgas “Dinamo” iespējām mājās piedzīvoja fiasko. Kas tad īsti notika ar komandu mājas spēlēs? Pavardā gruzd pāris karstās ogles, kuras Ozoliņa spēkos nebija nodzēst.

Dinamieši sezonu iesāka ar izbraukumu, ja pirmā spēle bija ieskriešanās, tad nākamie mači parādīja saturīgāku sniegumu. Izbraukuma pēdējās divas spēles bija labs atspēriena punkts mājas spēļu tūrei, tomēr nevajag teikt hop pirms hip.

Ja atskatās uz pēdējiem pieciem mačiem, tad paskats ir šausmīgs. Ielaisti 19 vārti, bet gūti tikai četri (!!!). Taustāmu rezultātu nenes arī leģionāri. Izbraukumā labi izskatījās Kristo ar Indraši pa malām un Makmilanu centrā, bet Rīgā vienu ripu iemeta tikai Miks. Vienīgās pozitīvās atsauksmes par leģionāriem ir dzirdētas no ģenerālmenedžera Ankipāna, bet rādītais sniegums laukumā neatbilst viņa teiktajam.

Dzīvē pieradīts, ka skaitļi nemelo. Tabula ieskatam, kā Rīgas “Dinamo” komandai ir veicies pēc pirmajām deviņām sezonas spēlēm desmit sezonu nogrieznī.

Sezona Ielaistie/gūtie vārti Punkti
2008/09 23 – 30 (-7) 17
2009/10 23 – 31 (-8) 9
2010/11 31 – 28 (+3) 11
2011/12 17 – 29 (-12) 5
2012/13 16 – 20 (-4) 9
2013/14 27 – 16 (+11) 18
2014/15 19 – 24 (-5) 12
2015/16 21 – 21 (0) 16
2016/17 12 – 25 (-13) 3
2017/18 14 – 29 (-15) 5

 

Pagājušās sezonas iesākums punktos nav pārspēts, toties Ozoliņa vadītās brigādes gūto un ielaisto vārtu koeficients ir stabili pirmajā vietā. Katrs no tabulas var izzīlēt Rīgas “Dinamo” veiksmes stāstu. Pāragri būtu nolīdzināt komandu līdz ar zemi, bet vērtīgi atcerēties, ka līgā ir vēl 26 komandas, kuras cīnās par punktiem. Ar pieciem punktiem deviņās spēlēs “Dinamo” atrodas pirmspēdējā vietā līgas tabulā un pēdējā savā konferencē.

Spēlē pret Maskavas “Spratak” savu pirmo ripu iemeta Ņikita Jevpalovs, kurš komandas rindās ir viens no aktīvākajiem hokejistiem. Uzbrucējs ir motivēts cīnīties ne tikai par komandu, bet arī savu vārdu, jo Ziemeļamerikas sapnis vēl nav izsapņots. Saucamā kapļu maiņa ar Jevpalovu un Pavlovu pa malām un Bičevski centrā izskatījās skanīgi. Māris Bičevskis sevi labi pierādījis ar cīnītāju rakstu, no kopbildes nekrita ārā Vitālijs Pavlovs, kurš komandai pievienojās pirms mājas spēļu cikla.

Aizsargam Zīlem patīk pielietot spēka spēli.
Foto: dinamoriga.lv

Aizsargs Kristaps Zīle spēlē pret Maskavas “Dinamo” atmodināja ne tikai skatītājus, bet arī šķietami iemigušos hokejistus. Jaunais hokejists nebaidījās nomest cimdus, lai gan situāciju iepriekš pats uz sevi uzrīdīja pretiniekus, apzināti bloķējot maskavieti. Viens no vienīgajiem aizsargiem, kas var spēcīgi uzšķelt no zilās līnijas ir Georgijs Pujacs, kuram labākās karjeras sezonas ir aiz muguras. Neskatoties uz to, ka spēle pret “Lokomotiv” aizsargam bija tikai otrā sezonā, Žora guva vārtus un kopumā sevi apliecināja veiksmīgi.

Ko tad par labo? Jāķeras klāt arī negatīviem spēles elementiem, to gan ir krietni vairāk kā pozitīvais. Slavinātais Džastins Pīterss ar domām ir mājās vai nejūtas komfortabli lielajos Eiropas laukumos, bet vārtu vīrs nerāda tādu spēli, kādu no viņa gaida. Vārtsargs regulāri atsit ripas vārtu priekšā, bet mēs nespējam tās savākt pirmie. Mājas spēlēs bieži vien pretspēlētāji bija labāk sagatavojušies spēles uzdevuma izpildei, bet dinamieši līdz galam nesapratās ar kanādiešu spēles uzskatiem. Līdzīgi kā Latvijas basketbola izlase Eiropas čempionāta pirmajā spēlē piekāpās serbiem, jo spēlē zem groza nesavāca atlēkušās bumbas. Turnīra gaitā basketbolisti savas kļūdas laboja, bet rīdziniekiem vēl nav sanācis piestrādāt pie kļūdu labojuma.

Neesmu cilvēks, kas pārvalda hokeja spēlētāju tirgu, bet rodas pavisam vienkāršs secinājums. Kāpēc grūst naudu tik daudz leģionāru uzturēšanā, ja var paņemt divus/trīs metējus, kas varētu veidot rezultātu. Melnā darba darītāju mums ir gana daudz. Pīterss ar 3.32 vārtiem vidēji spēlē nerāda pirmā numura cienīgu sniegumu. Stolerija divi punkti (1+1) deviņās spēlēs un Rena viena piespēle astoņos mačos būtu solīds rādītājs pašmāju aizsargiem. Vienīgais uzbrucējs, kas rāda leģionāra cienīgu spēli ir Kristo ar pieciem (2+3) punktiem deviņās spēles. Pēc jaundzimušo bērnu apciemošanas Kanādā, uz spēli Ufā atgriezīsies Brendons Makmilans 1+3 sešās spēlēs. Ātrais Lessio ar diviem vārtiem deviņās spēlēs ir tālu no rezultāta nesēja. Laukumā inteliģents izskatās Galjardi, kuram trīs punkti sešos mačos. Runā, ka Ufā nebūs arī Pīterss, jo tagad viņam pienākusi kārta doties mājup, apciemot savus jaundzimušos bērnus.

Pēc zaudētās spēles pret Astanas “Baris”, ļaudis komentāros ironizēja, ka pat Starkovs ierēc par Rīgas “Dinamo” sniegumu. Cerēsim, ka tik dziļā bedrē dinamieši nenonāks. Šoreiz gan iztiksim bez punktu prognozēšanas, lai puiši parāda, ka mājas spēles Rīgā bija ieskriešanās punktu ražai.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…