Vecvagars vairs neturpinās vadīt Latvijas basketbola izlasi

Arnis Vecvagars, sportazinas.com
Arnis Vecvagars Foto: FIBA

Latviešu basketbola speciālists neturpinās darbu ar nacionālo izlasi, portālam “Sportazinas.com” apstiprināja Latvijas Basketbola savienības () prezidents Valdis Voins.

Vecvagaram pēc Pasaules kausa kvalifikācijas cikla beidzās līgums ar valstsvienību, bet pēc ceturtdien notikušās valdes sēdes tika lemts, ka līgums ar treneri netiks pagarināts un tiks meklēts jauns speciālists.

LBS to pamatojusi ar to, ka netika izpildīts nospraustais uzdevums kvalificēties Pasaules kausam.

“Tikko beidzās valdes sēde, kurā tika izskatīta trenera atskaite,” sacīja Voins. “Nonācām pie slēdziena, ka uzdevums nav izpildīts, un LBS tas neapmierina, tādēļ mēs nākamajā valdes sēdē mēģināsim saprast procedūru, kā mēs meklēsim jaunu izlases vadītāju.”

“Valde lēma, ka Vecvagars vairs nebūs galvenais treneris, turklāt arī viņam juridiski līgums ir beidzies. Ja būtu iegūta vieta Pasaules kausa izcīņā, tad būtu cits skatījums, bet šobrīd ir tā kā ir. Šobrīd arī ir priekšlikums valdes locekļiem pārdomāt jaunā trenera meklēšanas procedūru, turklāt domāju, ka ātri tiks nolemts par vadlīnijām, kā mēs meklēsim un kādus kritērijus uzstādīsim,” turpināja LBS vadītājs.

“Iespējams, arī treneru komisijai vajadzēs izteikties, kā viņi redz situāciju. Virzīsimies tālāk, jo basketbols un dzīve ar to neapstājas. Meklēsim jaunus risinājumus un gaidīsim jaunus izaicinājumus. Pagaidām nav domāts, vai treneris būs ārzemju speciālists, vai vietējais. Par to lems valde un ir iespējams gan viens, gan otrs variants,” pauda Voins.

“Mums jāsaprot, ko mēs gribam un kādas treneru kvalitātes un kompetences sagaidām. Tas jau ir stipri individuāls jautājums, turklāt process, manuprāt, nebūs pārāk garš, jo jāsāk arī domāt par Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu. Viss ir pietiekami sarežģīti, bet katrā gadījumā arī neizslēdzu, ka, iespējams, sasauksim ārkārtas valdes sēdi un izrunāsim visus šos jautājumus par Latvijas izlases nākotni,” noslēdza Voins.

Jau ziņots, ka Vecvagara vadībā Latvijas izlasei neizdevās pirmo reizi kvalificēties Pasaules kausa izcīņai. Izšķirošajā spēlē pret Melnkalni gan tika gūts panākums, tomēr ar nepietiekamu punktu starpību, kas nozīmēja, ka uz finālturnīru dosies melnkalnieši.

44 gadus vecais Vecvagars par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts 2017. gadā, kad viņš pēc Eiropas čempionāta nomainīja Ainaru Bagatski.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par