VEF paraksta līgumu ar NBA gaisu “apostījušo” aizsargu Endrjūzu

Endrjū Endrjūzs, sportazinas.com
Jānis Gailītis, Endrjū Endrjūzs un treneris Jevgēņijs Kosuškins Foto: VEF Rīga

Basketbola klubs “VEF Rīga” parakstījis līgumu ar 25 gadus veco un 1,88 metrus garo amerikāņu saspēles vadītāju Endrjū Endrjūzu. Tāpat “VEF Rīga” klubs pēc abpusējas vienošanās izbeidzis sadarbību ar amerikāņu saspēles vadītāju Vinsentu Konsilu.

“VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis: “Endrjū Endrjūzs ir labs punktu guvējs saspēles vadītāja pozīcijā. Viņš ar rezultatīvu sniegumu izcēlies augstā līmenī, spēlējot gan prestižas koledžas komandā, gan pēc tam vienu sezonu Turcijas spēcīgākajā līgā. Iepriekšējā sezonā Endrjū laukumā devās epizodiski traumas dēļ, bet šobrīd viņš ir izveseļojies un varam būt priecīgi, ka ir pievienojies VEF. Ceram, ka Endrjū pēc iespējas ātrāk iejutīsies mūsu komandā un izveidos saikni ar pārējiem komandas biedriem, gan sajutīs basketbola garšu.”

“VEF Rīga” saspēles vadītājs Endrjū Endrjūzs: “Pirmie iespaidi par šejieni ir labi – VEF ir klubs, kurā norit ļoti profesionāls darbs. Esmu patīkami satraukts par iespēju pievienoties šai komandai. Sagaidu, ka cīnīsimies par uzvaru katrā spēlē, kā arī vēlos šeit izcīnīt čempiontitulus.”

No 2012. līdz 2016. gadam Endrjūzs spēlēja Vašingtonas Universitātes “Huskies” basketbola komandā. Interesanti, ka savā koledžas karjeras sākuma posmā Endrjūzs bija komandas biedrs 2017. gada sezonas VEF čempionu komandas modeļa saspēles vadītājam Abdulam Gadijam. Spēlējot Vašingtonas Universitātes vienībā, vislabāko sniegumu Endrjūzs nodemonstrēja savā pēdējā koledžas sezonā, kad viņam vidēji spēlē 20,9 punkti, 5,7 atlēkušās bumbas, 4,9 rezultatīvas piespēles un 1,4 pārtvertas bumbas.

2016. gada jūlijā Endrjūzs piedalījās NBA Vasaras līgā Orlando, kur Losandželosas “Clippers” sastāvā piecos mačos viņam vidēji 11,0 punkti, 4,4 atlēkušās bumbas un 3,2 rezultatīvas piespēles. Pēc tam tā paša gada oktobrī Endrjūzs bija NBA kluba Šarlotes “Hornets” sastāvā pirmssezonas sagatavošanās ciklā, aizvadot trīs pārbaudes spēles (vidēji 10,4 minūtēs 4,0 punkti).

Neilgi pirms regulārās sezonas sākuma Endrjūzs tika atbrīvots no “Hornets” sastāva, bet sezonu viņš turpināja Turcijas spēcīgākās līgas klubā “Best Balikesir”, kur viņam vidēji spēlē 14,4 punkti, 3,4 atlēkušās bumbas un 3,2 rezultatīvas piespēles. 2017./2018. gada sezonas sākumā Endrjūzs parakstīja līgumu ar NBA klubu Filadelfijas “76ers”, bet vēlāk aizvadīja četras spēles tā fārmkluba Delavēras “87ers” sastāvā NBA Attīstības līgā.

Informāciju sagatavoja: VEF Rīga

 

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar