“VEF Rīga” aizvadīs mājas spēli Latvijas-Igaunijas basketbola līgā

03/02/2022 07:03

Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” šodien aizvadīs mājas spēli Latvijas-Igaunijas basketbola līgā, uzņemot Rakveres “Tarvas” no Igaunijas. Mačs “Rimi” olimpiskajā centrā sāksies plkst.19.30., un tiešraidē to pārraidīs kanāls TV4 un “Sportacentrs.com” interneta platformā.

Rīgas komanda janvārī aizvadīja tikai divas LIBL spēles, kurās vispirms uzvarēja “Latvijas Universitāti” ar 94:72, bet pēc tam pārspēja “Ogri” ar 83:59. Šajā pārtraukumā Rīgas komanda cieta otro neveiksmi FIBA Čempionu līgas “play-in” turnīrā, ar rezultātu 79:83 piekāpjoties Dižonas JDA. Pēc zaudējuma pret Dižonas vienībai un izstāšanās no tālākas dalības FIBA Čempionu līgā “VEF Rīga” pagarināja līgumu līdz sezonas beigām ar Ronu Kariju, taču pārtrauca sadarbību ar Devondriku Vokeru.

Savukārt Rakveres komanda pēc neveiksmīga sezonas sākuma spēja izcīnīt dažas uzvaras, taču pēdējā aizvadītajā spēlē ar rezultātu 79:86 piekāpās “Liepājai”. Pēdējo reizi abas komandas tikās 2019.gadā, kad pārliecinošu uzvaru ar 100:65 izcīnīja “vefieši”. “VEF Rīga” ar 15 uzvarām 16 aizvadītās spēlēs atrodas turnīra tabulas līderpozīcijās, bet Rakveres “Tarvas” ar četriem panākumiem un 13 zaudējumiem ierindojas 13.vietā 14 komandu konkurencē.

LIBL pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles. LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.