“VEF Rīga” apspēlē “Liepāju” un svin 10 uzvaru pēc kārtas apvienotajā čempionātā

27/11/2019 21:38

“VEF Rīga” trešdien Liepājā svinēja desmito uzvaru “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL), turpinot pakaļdzīšanos “Ogres” basketbolistiem, bet ar panākumu Valgā piektajā vietā nostiprinājās “Jūrmala”/”Betsafe”.

“Liepāja” piekāpās Latvijas čempionei “VEF Rīga” tikai ar 76:81 (26:25, 14:15, 20:19, 16:22).

Rezultatīvākais mājiniekiem ar 18 punktiem bija Trojs Bārnīss, “double-double” – 17 punkti un 11 atlēkušās bumbas – Guntim Sīpoliņam, 12 punkti un septiņas bumbas zem groziem Rodrikam Saiksam, bet 10 punkti un piecas atlēkušās bumbas Andrejam Šeļakovam.

Viesu rindās 25 punktus guva Artūrs Kurucs, kuram arī piecas bumbas zem groziem, Lesteram Medfordam 22 punkti un sešas rezultatīvas piespēles, bet Kristijanam Krajinam 12 punkti.

Pirmās ceturtdaļas vidū panākuši vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, viesi atslāba, un lielāko daļu nākamo 20 minūšu laikā vadībā bija liepājnieki. Ceturtajā ceturtdaļā “VEF Rīga” veica vēl vienu izrāvienu, ko mājinieki atspēlēt nepaspēja.

Rīdzinieki ar desmit uzvarām desmit spēlēs turnīra tabulā atpaliek tikai no “Ogres”, kas svinējusi panākumus visās 11 cīņās. Savukārt liepājnieki ar trim panākumiem 11 cīņās palika 11.vietā.

Otrā trešdienas spēlē “Jūrmala”/”Betsafe” Valgā ar 87:65 (26:11, 27:26, 17:10, 17:18) pieveica “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”.

Uzvarētāju rindās 20 punktus guva Kristiāns Šulcs, 13 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles Džordanam Grāntam, 12 punkti Uldim Feldmanim, 11 punkti un deviņas izcīnītas bumbas zem groziem Denisam Krestiņinam, 10 punkti un septiņas izcīnītas bumbas Dzjanim Vikentcjevam.

Pretinieku rindās rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Ričards Daniels Vanags, septiņi punkti Emīlam Krūmiņam un seši – Elvim Šukterim.

Igaunijas klubs uz brīdi vadībā pabija vien pašā spēles sākumā, mača turpinājumā droši pretī uzvarai soļojot Jūrmalas basketbolistiem.

Jūrmalnieki ar sešām uzvarām desmit cīņās nostiprinājās piektajā vietā, kamēr Valgas-Valkas komanda ar deviņiem zaudējumiem tikpat mačos ir pēdējā starp 15 vienībām.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas – septiņas Latvijas vienības – “Ventspils”, “VEF Rīga”, “Ogre”, “Jūrmala”/”Betsafe”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Tartu Universitāte”, Raplas “Avis Utilitas”, Tallinas “Taltech”, Pērnavas “Sadam”, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, Tallinas “Kalev”/TLU un Rakveres “Tarvas”.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros “Final 4” turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”.