“VEF Rīga” apvienotā čempionāta mačā gūst panākumu Valmierā

12/12/2018 22:30

Ne to vieglāko uzvaru “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas regulārā čempionāta mačā trešdien izcīnīja valsts vicečempione “VEF Rīga”, kas viesos ar 95:76 (24:27, 26:16, 25:23, 20:10) uzvarēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA) komandu.

“VEF Rīga” sastāvā 15 punktus iemeta Artūrs Ausējs, kamēr 12 punkti Marekam Mejerim. Savukārt Valmieras komandā ar 18 punktus guva Valters Jānis Liepiņš, bet 14 punkti Jānim Kaufmanim.

Lai arī “VEF Rīga” spēli iesāka ar 5:0 un diezgan ātri ieguva dažu punktu vadību, valmierieši pretiniekus nekur tālu nepalaida. Nedaudz vairāk nekā trīs minūtes līdz pirmā ceturkšņa beigām Latvijas vicečempionu leģionārs Beidens Džeksens panāca 19:12, tomēr turpmākajās minūtēs labāk nospēlēja “Valmiera Glass”/ViA, kam padevās vairāki sekmīgi uzbrukumi, kas pirmās desmit minūtes ļāva noslēgt ar trīs punktu vadību (27:24).

Otrās ceturtdaļas sākumā pēc Jāņa Engera rezultatīvā uzbrukuma mājinieki ieguva jau sešu punktu vadību (32:26), tomēr rīdzinieki ātri vien atspēlējās un pārņēma iniciatīvu, pirmo puslaiku noslēdzot jau ar septiņu punktu pārsvaru (50:43).

Arī otrajā puslaikā turpinājās diezgan līdzīga cīņa, tomēr “VEF Rīga” svarīgos brīžos spēja nospēlēt veiksmīgāk un beigās rezultāta ziņā tikt pie gana komfortablas uzvaras ar 95:76.

Valmieras basketbolisti cietuši piecus zaudējumus pēc kārtas, bet kopumā šosezon 12 spēlēs izcīnītas trīs uzvaras, kas kopvērtējuma tabulā dod 12.vietu.

Tikai “VEF Rīga” apvienotajā čempionātā 11 spēlēs zaudējusi tikai vienu reizi – pret savu principiālo pretinieci “Ventspili”. Apvienotajā čempionātā rīdziniekiem ir astoņu uzvaru sērija. Galvaspilsētas klubs paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, kur ar divām uzvarām desmit cīņās ieņem pēdējo vietu.

Vēl trešdien turnīra pastarīte “Jēkabpils”/”SMScredit.lv” piedzīvoja zaudējumu arī savā šīs sezonas 12.spēlē, jo viesos ar 82:85 (18:21, 23:30, 18:23, 23:11) piekāpās Tallinas “Kalev”/TLU vienībai.

Latvijas komandas sastāvā ar 24 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Jurijs Aleksejevs, kamēr 21 punktu pievienoja Verners Kohs.

Vēl noslēdzošā ceturkšņa sākumā “Jēkabpils”/”SMScredit.lv” atradās iedzinējos ar 15 punktu starpību, tomēr spēja atspēlēties un divas minūtes līdz pamatlaika beigām Rainers Hermanovskis panāca neizšķirtu 82:82. Tiesa, 43 sekundes pirms beigām igauņi guva uzvaras grozu.

Latvijas-Igaunijas līgas kopvērtējuma vadībā ar 11 uzvarām 12 mačos ir Tallinas “Kalev”/”Cramo”, bet otrajā vietā ar tādu pašu bilanci seko “Ventspils”, kas talliniešiem piekāpās savstarpējā duelī. Trešā ar desmit uzvarām 11 mačos ir “VEF Rīga”, bet ceturtā ar deviņiem panākumiem 12 cīņās ir “Ogre”. Piektajā pozīcijā ar astoņām uzvarām 13 spēlēs ir Tallinas “Kalev”/TLU, kam ar septiņiem panākumiem 13 mačos seko Tallinas “TalTech”, septītā ar sešām uzvarām 11 cīņās ir “Tartu Universitāte”, bet pirmo astotnieku ar septiņām uzvarām 13 dueļos noslēdz “Betsafe”/”Jūrmala”.

Aiz pirmā astotnieka ar piecām uzvarām 12 spēlēs ir Raplas “Avis Utilitas”, tālāk ar pieciem panākumiem 13 cīņās seko Pērnavas “Sadam” basketbolisti. Pie trim uzvarām desmit spēlēs tikusi “Latvijas Universitāte”, kamēr tikpat panākumu 12 cīņās ir “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komandai, tai atrodoties 12.vietā. Tālāk ar divām uzvarām 11 dueļos ir “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, kam ar tikpat panākumiem 12 mačos seko “Liepāja”. Savukārt tabulu ar zaudējumiem visās 12 spēlēs noslēdz “Jēkabpils”/”SMScredit.lv”.

Jaunizveidotajā Latvijas un Igaunijas līgas čempionātā šosezon piedalās 15 komandas.

Turnīrā komandas aizvadīs divu apļu cīņas, pēc tam astoņām labākajām piedaloties izslēgšanas spēlēs, noskaidrojot četras finālturnīra jeb “Final Four” dalībnieces. Savukārt pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Šogad par Latvijas čempioniem pirmo reizi kopš 2014.gada kļuva “Ventspils” basketbolisti, kas finālsērijā ar 4-2 pieveica pagājušās sezonas čempioni “VEF Rīga”. Savukārt Igaunijā triumfēja Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kas finālsērijā ar 4-0 guva virsroku pār “Tartu Universitāti”.