“”VEF Rīga” apvienotās līgas ceturtdaļfināla pirmajā mačā grauj “Avis Utilitas” komandu

27/03/2019 21:06

Pērnās sezonas valsts vicečempioni “VEF Rīga” basketbolisti trešdien “Olybet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla izbraukuma spēlē ar rezultātu 90:65 (18:12, 25:13, 22:19, 25:21) sakāva Ervīna Jonāta pārstāvēto Raplas “Avis Utilitas” un spēra platu soli iekļūšanai finālčetriniekā.

“VEF Rīga” sastāvā rezultatīvākie bija leģionāri – ar 16 punktiem atzīmējās Glens Kouzijs, kurš trāpīja četrus tālmetienus, savukārt Stīvs Zeks guva 15 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. No pašmāju basketbolistiem Andris Misters izcēlās ar septiņiem punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un sešām piespēlēm.

Tikmēr zaudētājiem rezultatīvākais bija Dominiks Hokinss ar 14 punktiem, kamēr Jonāts guva 11 punktus un izcēlās ar trim pārtvertām piespēlēm.

Mačs sākās ar “VEF Rīga” 11:0 izrāvienu, savukārt ceturtdaļa noslēdzās ar sešu punktu pārsvaru viesiem. Otrajā ceturtdaļā mājinieki nespēja tikt līdzi viesu uzbrukumiem un pārtraukumā devās ar 18 punktu deficītu.

Pēc pārtraukuma “vefieši” turpināja uzņemto kursu un trešā perioda sākumā veica 9:0 izrāvienu, panākot 24 punktu pārsvaru. Spēles ritējums nemainījās arī noslēdzošajā ceturtdaļā un “VEF Rīga” basketbolisti aizveda komandu līdz pārliecinošai uzvarai 90:65.

Uzvarētāja tiks noskaidrota divu spēļu summā, tādējādi rīdzinieki pirms svētdien gaidāmā atbildes mača ieguvuši 25 punktu handikapu.

Pārējie ceturtdaļfināla pāri šonedēļ tiks uzsākti vēlāk – ceturtdien “Ogre” tiksies ar Tallinas “TalTech” un Latvijas čempione “Ventspils” spēkosies ar Pērnavas “Sadam”, kamēr tikai svētdien dueli uzsāks Igaunijas čempione Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kas pērnās sezonas igauņu čempionāta finālsērijas atkārtojumā sacentīsies pret “Tartu Universitāti”.

Uzvarētāji divu spēļu summā kvalificēsies “Final Four” finālturnīram, kas 5. un 6.aprīlī notiks Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Savukārt pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Apvienotās līgas pirmajā sezonā no Latvijas komandām ārpus izslēgšanas turnīra palika “Jūrmala”/”Besafe” un “Latvijas Universitāte”, kuras tik un tā ieguva tiesības sacensties vietējā čempionāta “play-off”. Savukārt sezonu jau noslēgušas “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Liepāja” un “Jēkabpils”/”SMScredit.lv”.

Jaunizveidotajā Latvijas un Igaunijas līgas čempionātā šosezon piedalījās 15 komandas, regulārajā turnīrā tām aizvadot divu apļu cīņas.

Pērn par Latvijas čempioniem pirmo reizi kopš 2014.gada kļuva “Ventspils” basketbolisti, kas finālsērijā ar 4-2 pieveica pagājušās sezonas čempioni “VEF Rīga”. Savukārt Igaunijā triumfēja Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kas finālsērijā ar 4-0 guva virsroku pār “Tartu Universitāti”.