“VEF Rīga” apvienotās līgas “play-off” sāks ar viesošanos Raplā

27/03/2019 10:52

Ar Latvijas vicečempiones “VEF Rīga” un latvieša Ervīna Jonāta pārstāvētās Raplas “Avis Utilitas” dueli šovakar sāksies “Olybet” Latvijas-Igaunijas apvienotās līgas izslēgšanas turnīrs.

“VEF Rīga” (2.) – “AVIS Utilitas Rapla” (7.)

27. martā plkst. 19:00 Raplā (tiešraide “Best4sport TV” un “Delfi.lv”) un 31. martā plkst. 19:00 Rīgā, “Daugavas” sporta namā (Delfi.lv).  Uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā.

Pamatturnīrā abās spēlēs uzvarēja “VEF Rīga” – savā laukumā ar 102:68, Raplā ar 77:71.

Rīdzinieki kopš gadu mijas apvienotās līgas spēlēs nav piedzīvojuši zaudējumus, tomēr vairākos mačos uzvaras izcīnītas tikai galotnēs. Viens no tādiem bija 22. janvārī Raplā, kur vēl 33. minūtē mājinieki bija vadībā ar 69:67, un tikai pēdējās minūtēs “VEF Rīga” ieguva nelielu pārsvaru. Sezonas garumā stabilākās Rīgas komandas vērtības bijuši Mareks Mejeris (12,2 p. + 5,4 atlēkušās bumbas), Stīvs Zeks (11,9 + 7,8) un Artūrs Ausējs (11,5), bet pēdējos mačos sevi labi apliecinājis aizsargs Glens Kouzijs (11,7+6,3 piespēles). “VEF Rīga” pamatturnīrā ielaidusi vismazāk punktu (vidēji spēlē 68,9 punkti) un bijusi otrā rezultatīvākā līgā (91,7).

Raplas komanda līdz pēdējam brīdim balansēja uz izslēgšanas turnīra sliekšņa, kam pāri tika pašā pēdējā brīdī. Sezonas garumā līderi bijuši amerikāņi Hanters Mikelsons (14,4+7,2 atlēkušās) un Dominiks Havkinss (14+6 piespēles), kā arī Indreks Kajupanks (11,9). Līderu lokam pieder arī Ervīns Jonāts (9,1+6,9 atlēkušās). Raplas vienība vidēji spēlē guvusi 80,1 punktu (7. vieta līgā) un ielaidusi 81,6 (9.).

Izmantotie resursi: Basket.lv