“VEF Rīga” ar mocībām pārspēj LU un izcīna 14. uzvaru pēc kārtas apvienotajā čempionātā

22/12/2019 19:31

“VEF Rīga” svētdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) regulārajā čempionāta mačā viesu statusā ar rezultātu 70:64 (16:20, 22:15, 13:12, 19:17) pārspēja “Latvijas Universitāti” (LU).

Uzvarētājiem ar 20 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Kristijans Krajina, 17 punkti bija Lesteram Medfordam, bet 13 punkti bija Robertam Stumbrim. “VEF Rīga” komanda šajā mačā iztika bez sava līdera Artūra Kuruca.

LU pa 14 punktiem bija Rendijam Feikneram un Edvardam Mežulim, kurš izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, bet desmit punktus guva Gustavs Kampuss.

Pirmajā puslaikā studenti iekrāja septiņu punktu pārsvaru, taču pārtraukumā ar trīs punktu handikapu devās “VEF Rīga” (38:35). Trešajā ceturksnī pēc izrāviena 12:1, LU atgriezās vadībā (47:42), taču arī šoreiz “vefiņš” atspēlējās.

Ceturtajā ceturtdaļā cīņa ritēja sīvi un tās vidū Kārlis Žunda ar tālmetienu vēlreiz vadībā izvirzīja LU – 62:60. Tiesa, pusotras minūtes laikā Krajina ar diviem precīziem metieniem atgrieza “VEF Rīga” komandu vadībā. Trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Birkāns izlīdzināja rezultātu, bet pēc Havjera Temsa metiena “VEF Rīga” vairs vadības grožus no rokām neizlaida un svinēja uzvaru.

Studenti pēdējos četros mačos guvuši divas uzvaras, pēdējā spēlē ar 83:80 pievarēta Tallinas “Kalev”/TLU. Abi panākumi izcīnīti savā laukumā, abi – pret Igaunijas galvaspilsētas Tallinas klubiem. Ar četriem panākumiem 14 spēlēs LU ieņem 12.vietu 15 komandu konkurencē.

Tikmēr Latvijas čempione “VEF Rīga” joprojām nav zaudējusi, 14 mačos pēc kārtas laukumu atstājot kā uzvarētāja. “Vefieši” turpina dzīties pakaļ “Ogrei”, kas sestdien savā laukumā svinēja jau 15.uzvaru sezonā, pārspējot “Ventspili”.

Kopš 2011./2012.gada sezonas abas komandas savā starpā spēkojušās 21 reizi, visos mačos uzvarot “VEF Rīga” vienībai.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas – septiņas Latvijas vienības – “Ventspils”, “VEF Rīga”, “Ogre”, “Jūrmala”/”Betsafe”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Tartu Universitāte”, Raplas “Avis Utilitas”, Tallinas “Taltech”, Pērnavas “Sadam”, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, Tallinas “Kalev”/TLU un Rakveres “Tarvas”.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros “Final 4” turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”.