“VEF Rīga” atspēlējas un uzvar “Tsmoki” VTB līgas spēlē

14/04/2019 18:58

Latvijas klubs “VEF Rīga” svētdien VTB vienotās līgas spēlē savā laukumā ar 70:66 (13:20, 19:17, 18:20, 20:9) uzveica Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas “Tsmoki” vienību.

Rīdzinieki maču iesāka neveiksmīgāk un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar septiņu punktu deficītu. Otrajā spēles nogrieznī mačs izlīdzinājās un “vefiņam” izdevās pietuvoties. Līdzīgi aizritēja arī mača trešā ceturtdaļa, bet spēles noslēdzošajā daļā “VEF Rīga” atspēlējās un izcīnīja uzvaru – 70:66.

Ar 11 punktiem, septiņām rezultatīvām piespēlēm un četrām atlēkušajām bumbām “VEF Rīga” rindās labākais bija Glens Kouzijs, bet pa 10 punktiem guva Džebrils Duriams, Andrejs Gražulis un Andris Misters.

Viesiem 11 punkti četras atlēkušās bumbas un četras rezultatīvās piespēles Mikitas Meščerakova kontā, bet 10 punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Ziris Sarikopolus.

Jau ziņojām, ka mača laikā “VEF Rīga” cerības uz iekļūšanu VTB vienotās līgas izslēgšanas turnīru tika zaudētas, jo Tallinas “Kalev”/”Cramo” sagrāva Jāņa Blūma pārstāvēto “Parma”.

“VEF Rīga” komandai līdz regulārās sezonas izskaņai atlikusi vairs tikai viena spēle, bet pirmais astoņnieks ir divu uzvaru attālumā.

Rīdzinieki aizvadītajā nedēļas nogalē sasniedza Latvijas-Igaunijas līgas finālu, kurā gan pārliecinoši zaudēja “Ventspils” komandai. Turklāt pirms tam pusfinālā rīdzinieku kapteinim Marekam Mejerim tika salauzts deguns, kā dēļ viņš nespēlēs vismaz 2-3 nedēļas, tādējādi Latvijas čempionāta pusfināls viņam ies secen.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē 14 komandas, aizvadot divu apļu turnīru un pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties “play-off” cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas.