“VEF Rīga” izbraukumā aizvadīs LIBL ceturtdaļfināla otro spēli

28/03/2023 11:22
VEF Rīga

“VEF Rīga” šodien Raplā aizvadīs “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) ceturtdaļfināla otro spēli.

Spēle Raplā sāksies plkst.19, maču tiešraidē pārraidot tīmekļa vietnei “Delfi.ee”. Pirmajā sērijas līdz divām uzvarām mačā Rīgā mājinieki uzvarēja ar 77:54. “VEF Rīga” Raplas komandu šajā sezonā pārspēja arī pamatturnīra spēlēs – 81:62 un 74:71. Rīdziniekiem 24 uzvaras 30 cīņās pamatturnīrā deva trešo vietu, bet Raplas basketbolisti ar bilanci 18-12 bija sestie.

Citās ceturtdaļfināla sērijās “Ogre” ar 0-1 zaudē Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Ventspils” ar 1-0 ir vadībā cīņā ar Nikolaja Mazura vadīto “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, bet Slobožanskas “Prometey” panākusi 1-0 duelī ar “Viimsi”. Fināltunīrs notiks 7. un 8.aprīlī Tallinā.

Latviju turnīrā pārstāv sešas komandas – “VEF Rīga”, “Ventspils”, “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”. Igaunija ir pārstāvēta ar deviņām komandām – “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Tallinas “TalTech”, Raplas “Avis Utilitas”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/”Audentes”, “Viimsi” un jaunpienācēja “Keila”. Tāpat turnīrā sacenšas arī Ukrainas komanda Slobožanskas “Prometey”. Ukrainas vienība LIBL sacensībās piedalās pirmoreiz.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad piedalījās 15 komandas. “Final 4” turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva “Ventspils” basketbolisti. Pērn par LIBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri izšķirošajā mačā pārspēja “Viimsi”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Parnu Sadam”.