“VEF Rīga” basketbolisti uzvar “Avtodor” un saglabā cerības iekļūts VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēlēs

15/04/2015 22:50

Uzvaru VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā trešdien izcīnīja Latvijas vicečempione “VEF Rīga”, kas savā laukumā ar 100:82 (21:28, 31:16, 27:19, 21:19) pārspēja Saratovas “Avtodor” klubu, tādejādi saglabājot cerības iekļūt turnīra izslēgšanas spēlēs.

Maču veiksmīgāk iesāka viesu komandas basketbolisti, kuriem pirmo spēles ceturtdaļu izdevās noslēgt ar septiņu punktu pārsvaru (28:21). Tomēr otrās ceturtdaļas vidū “VEF Rīga” komandai izdevās pārņemt vadību (35:34) un ejot puslaika pārtraukumā mājiniekiem jau astoņu punktu pārsvars (52:44).

Trešajā spēles nogrieznī turpināja dominēt Rīgas vienības basketbolisti, kuriem ceturkšņa ceturtajā minūtē izdevās attālināties par 19 punktiem (65:46). Lai gan viesiem izdevās gūt deviņus bezatbildes punktus, tomēr mājinieki atguvās un spēja noslēgt trešo ceturtdaļu jau ar 16 punktu pārsvaru (79:63).

Lai gan cīņas ceturtajā ceturksnī viesi spēlēja veiksmīgāk, tomēr “VEF Rīga” izdevās pārtraukt “Avtodor” septiņu uzvaru sēriju, Latvijas klubam svinot panākumu ar 100:82.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Jānis Timma, kuram 26 gūti punkti, piecas bumbas zem groziem un piecas rezultatīvas piespēles. Savukārt “Avtodor” vienībā ar18 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Kirils Fesenko.

Iepriekšējā “VEF Rīga” un Saratovas komandu savstarpējā spēle notika pērnā gada novembrī, kad pārāks ar 98:83 izrādījās Latvijas klubs. Šosezon bez starta VTB Vienotajā līgā “Avtodor” sacentās arī FIBA Eiropas Izaicinājuma kausā, kur iekļuva ceturtdaļfinālā.

Kā zināms, zaudējumu savā VTB Vienotās līgas pēdējā regulārā čempionāta spēlē trešdien piedzīvoja latviešu basketbolista Armanda Šķēlēs pārstāvētā Igaunijas spēcīgākā komanda Tallinas “Kalev”/”Cramo”, līdz ar to “VEF Rīga” vēl joprojām saglabā cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Tallinas vienība izbraukumā ar 68:90 (19:19, 18:31, 15:25, 16:15) piekāpās Kazaņas “Unics”, kurā spēlē Latvijas basketbolists Rolands Freimanis.

Ar 12 uzvarām 28 spēlēs “VEF Rīga” komanda VTB Vienotās līgas kopvērtējumā ir devītā, bet pozīciju augstāk esošai “Kalev” 30 mačos ir par panākumu vairāk. Tikmēr “Avtodor” ar 16 uzvarām 29 cīņās ir septītie.

Lai rīdzinieki kvalificētos izslēgšanas spēlēm, viņiem jāuzvar atlikušajās divās regulārā čempionāta spēlēs, kurās Latvijas vienība tiksies ar Kazahstānas spēcīgāko vienību “Astana” un Sanktpēterburgas “Zeņit”, kas turnīra tabulā ieņem attiecīgi desmito un ceturto vietu.

Kā zināms, “VEF Rīga” komanda šajā sezonā nolēmusi lielāku uzmanību pievērst pašmāju basketbolistiem, turklāt galvenā trenera amatā lietuvieti Ramūnu Butautu nomainījis Latvijas speciālists Nikolajs Mazurs.

Pagājušā gada septembrī rīdzinieki trešo reizi spēkojās ULEB Eirolīgas kvalifikācijas turnīrā, kur zaudēja jau pirmajā kārtā un pie vienīgās ceļazīmes uz prestižajām sacensībām netika, bet vēlāk Eiropas kausa turnīrā pārliecinoši netika pārvarēts pirmais posms. Savukārt “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulāro sezonu vienība noslēgusi ar astoņiem panākumiem desmit mačos un otro vietu.

Šosezon VTB Vienotajā līgā piedalās 16 komandas, kur katra aizvadīs divu apļu turnīru, kopumā regulārajā turnīrā nospēlējot 30 mačus, bet astoņas labākās vienības iekļūs izslēgšanas spēlēs.

Šajā sezonā VTB līgā startē desmit klubi no Krievijas, kā arī pa vienai komandai no Kazahstānas, Somijas, Latvijas, Igaunijas, Čehijas un Baltkrievijas.

Jau vēstīts, ka iesākumā bija plānots, ka jaunajā VTB līgas sezonā piedalīsies 22 klubi, taču no starta nolēma atteikties piecas Lietuvas vienības, nu jau vairs neeksistējošā Krievijas komanda Sanktpēterburgas “Spartak”, kā arī Polijas vienība Zgoželecas “PGE Turow”. Tikmēr valstī nestabilās situācijas dēļ VTB līgā nespēlē arī Ukrainas vienības “Doņeck” un Mariupoles “Azovmaš”.

Šajā sezonā “VEF Rīga” sev izvirzījusi uzdevumu atgriezties valsts čempionu tronī, Eiropas kausa izcīņas sacensībās pārvarēt pirmo posmu, kas nav paveikts, bet Vienotās līgas sacensībās iekļūt labāko astoņniekā.

Pagājušās sezonas Latvijas čempionāta finālsērijā līdz četrām uzvarām “VEF Rīga” ar 1-4 piekāpās “Ventspils” basketbolistiem. Tāpat VTB līgas sacensībās komanda nekvalificējās izslēgšanas turnīram, bet Eiropas kausā nepārvarēja pirmo posmu.