“VEF Rīga” ceturto reizi šosezon uzvar “Ogre” basketbolistus

27/03/2021 19:57

“VEF Rīga” sestdien “Pafbet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē savā laukumā pieveica “Ogri”, svinot 21.panākumu sezonā. “VEF Rīga” pieveica “Ogri” ar 89:81 (23:17, 21:25, 21:23, 24:16), ļaudama ogrēniešiem saglabāt teorētiskas cerības pamatturnīrā ierindoties augstāk par trešo vietu.

Uzvarētāju labā Verners Kohs guva 19 punktus, “double-double” – 14 punkti un 13 atlēkušās bumbas -, kā arī četras rezultatīvas piespēles tika Maiklam Kaizeram, pa desmit punktiem – Emīlam Krūmiņam, Artim Atem, kuram arī sešas atlēkušās bumbas, un Aigaram Šķēlem. “Ogrei” “double-double” – 16 punkti un desmit  atlēkušās bumbas – tika Kristapam Dārgajam, Rinalds Sirsniņš guva 14 punktus un septiņreiz rezultatīvi piespēlēja, kā arī piecreiz kļūdījās, bet Rihards Kuksiks sakrāja 13 punktus.

Viesi ne reizi pirmajā puslaikā nebija vadībā, vairākkārt spējot panākt neizšķirtu. Pēdējoreiz tas pēc Dārgā divpunktu metiena notika otrās ceturtdaļas beigās – 40:40, kad viesi bija veikuši izrāvienu ar 10:0 un atspēlējuši desmit punktu deficītu. Trešās trešdaļas beigās pēc trim Jāņa Antropa punktiem ar soda metienu un divpunktnieku “Ogre” panāca trīs punktu pārsvaru, taču puslaiku “vefieši” spēja pabeigt neizšķirti – 65:65. Ar Kuksika trīspunktu metienu viesi pēdējoreiz spēlē izvirzījās vadībā – 68:65, taču pēc tam vadības grožus savās rokās pārņēma mājinieki, neilgi pirms spēles beigām pēc Kristera Zorika divpunktu metiena panākot lielāko pārsvaru mačā – 89:78.

Latvijas komandu grupā līdere ar 21 uzvaru 23 spēlēs ir “VEF Rīga”, tālāk ar 14 uzvarām 22 cīņās ir “Ventspils”, bet 14 panākumi 24 dueļos ir “Ogrei”. “Liepāja” 23 spēlēs izcīnījusi 11 uzvaras, Valmieras komandai 24 dueļos ir septiņas uzvaras, kamēr “Latvijas Universitāte” 24 spēlēs tikusi pie trim panākumiem. Trīs no četrām šīs sezonas savstarpējām spēlēm pirms sestdienas bija uzvarējuši rīdzinieki – 81:63, 83:76, 58:72 un 97:76.

“VEF Rīga” komandai ir garantēta pirmā vieta pamatturnīrā, kamēr “Ogrei” bija nepieciešama uzvara, lai saglabātu cerības pakāpties uz otro pozīciju. Ogrēnieši ar uzvaru pār “Ventspili (100:92) atjaunoja izredzes uz otro vietu. Tā kā savstarpējos mačos ar ventspilniekiem bilance ir negatīva, Nikolaja Mazura vadītajai komandai jāizcīna par uzvaru vairāk nekā pretiniekiem. “Ogrei” atlikusi vairs tikai viena spēle.

Pēc šī mača “vefiņš” dosies uz Kurzemi, kur svētdien spēkosies ar savu principiālo pretinieci “Ventspili”, bet pēc tam atgriezīsies galvaspilsētā, lai trešdien mājās cīnītos ar Tenerifes “Lenovo”.

Pirms sezonas apstiprinātais kalendārs paredzēja, ka līdz 6.decembrim katras valsts komandas spēlēs tikai savā starpā, bet sezonas turpinājumā notiks starpvalstu spēles. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju reģionā, līgas valde nolēma pamatturnīru izspēlēt abās valstīs atsevišķi.

Pēc diviem atsevišķiem turnīriem Latvijas un Igaunijas grupās pa trim labākajām katras valsts komandām iegūs tiesības spēlēt Latvijas – Igaunijas līgas finālturnīrā, kas no 8. līdz 11.aprīlim norisināsies Rīgā.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalās 13 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī septiņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/TLU un “TalTech”.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”, bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot “VEF Rīga”, otro – “Ogrei”, trešo – Tallinas Kalev”/”Cramo” un ceturto – “Ventspilij”.