“VEF Rīga” cieš smagu sakāvi arī savā trešajā Vienotās līgas mačā

20/10/2018 19:03

Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” sestdien piedzīvoja zaudējumu arī savā trešajā VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā.

“VEF Rīga” izbraukumā ar 63:92 (17:30, 10:22, 16:17, 20:23) piekāpās Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”.

Rīdzinieku sastāvā šajā mačā rezultatīvākais bija Andrejs Gražulis, kurš iemeta 15 punktus, savukārt desmit punkti Stīvam Zekam.

Tieši rīdzinieki atklāja šīs spēles rezultātu, kad pirmajā minūtē divpunktnieku trāpīja Gražulis. Vēl pirmajās minūtēs abas komandas cīnījās punkts punktā, bet ceturtdaļas viducī “Lokomotiv-Kubaņ” veica izrāvienu un devītajā minūtē pēc Vitālija Fridzona divpunktnieka ieguva jau vairāk nekā desmit punktu vadību (25:14). Savukārt pirmo ceturtdaļu “VEF Rīga” nonāca ar 13 punktu deficītu – 17:30.

Tiesa, otrajā ceturksnī “Lokomotv-Kubaņ” tikpat labi ar punktu gūšanu vairs nesekmējās, kas viesiem no Rīgas ļāva pietuvoties līdz mazāk nekā desmit punktu atstatumam. Tas gan nebija uz ilgu laiku, jo Krasnodaras klubs atkal ieguva vērā ņemamu pārsvaru, tam pārsniedzot arī 20 punktus, un pirmo puslaiku noslēdza ar pārliecinošu pārsvaru – 52:27.

Otrais puslaiks kopumā gan izvērtās tikai kā formalitāte, jo “VEF Rīga” basketbolistiem pilnībā neatradās nekādu pretargumentu, lai spētu mainīt cīņas ritējumu. Jau trešajā ceturksnī “Lokomotiv-Kubaņ” vadība teju sasniedza 30 punktus, bet noslēdzošajās desmit minūtēs šī atzīme tika arī pārsniegta.

“VEF Rīga” komandai šī bija trešā spēle šīs sezonas Vienotās līgas sezonā, piedzīvojot trešo zaudējumu. Iepriekšējās divās cīņās bija piedzīvoti zaudējumi savā laukumā – ar 67:96 pret Maskavas apgabala “Himki” un 76:80 pret Jāņa Blūma pārstāvēto Permas “Parma”, ko vada Nikolajs Mazurs.

Tikmēr “Lokomotiv-Kubaņ” trīs mačos ir tikusi pie divām uzvarām. Sezonas pirmajā mačā ar 96:64 tika sagrauta Sanktpēterburgas “Zeņit”, bet pēc tam ar 75:79 nācās piekāpties Kazaņas “Unics” basketbolistiem.

Arī šosezon Rīgas komandu vada Jānis Gailītis, kuram asistē Jevgēnijs Kosuškins un Dāvis Čoders. Arī šajā “VEF Rīga” krāsas pārstāv Mareks Mejeris, Kristaps Janičenoks, Artis Ate, Klāvs Čavars un Andris Misters, bet komandas rindas papildinājuši Andrejs Gražulis, Artūrs Ausējs, Roberts Stumbris, Artjoms Butjankovs, Eduards Hāzners, kā arī leģionāri Ostins Lūks, Stīvs Zeks un Vinsents Konsils.

“VEF Rīga” šosezon startē arī jaunizveidotajā “OlyBet” Latvijas un Igaunijas Basketbola līgā, kur gūtas trīs uzvaras četros mačos.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē 14 komandas, aizvadot divu apļu turnīru un pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties “play-off” cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Maskavas apgabala “Himki” vienību.

“VEF Rīga” pagājušās sezonas Vienotās līgas turnīrā ceturtdaļfināla sērijā ar 0-3 zaudēja CSKA basketbolistiem, bet Latvijas čempionātā ieguva sudrabu, finālsērijā ar 2-4 zaudējot “Ventspilij”.