“VEF Rīga” FIBA ČL pēdējā spēlē piedzīvo zaudējumu

04/02/2020 21:28

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga” otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra pēdējā, 14.spēlē savā laukumā ar rezultātu 74:81 (23:23, 21:17, 22:16, 10:25) piekāpās Krievijas klubam “Ņižņij Novgorod”.

“VEF Rīga” FIBA Čempionu līgā debitēja ar uzvaru, bet nākamajās 13 cīņās cieta neveiksmes, tajā skaitā pirmajā aplī viesos ar 78:80 atzīstot “Ņižņij Novgorod” pārākumu.

Otrdienas mačā Latvijas čempionē rezultatīvākais ar 21 punktu bija Lesters Medfords, pa 12 punktiem bija Jānim Blūmam un astoņas atlēkušās bumbas izcīnījušajam Kristijam Krajinam, bet 11 punktus guva un sešas rezultatīvas piespēles veica Ksavjers Temss.

Tikmēr pretiniekiem 24 punkti un 11 rezultatīvas piespēles bija Brendonam Braunam.

Rīdzinieki visu pirmo ceturtdaļu bija iedzinējos, taču pēc 13 punktu izrāviena otrajā ceturtdaļā pārņēma vadību (31:25). Ar diviem “trejačiem” šajā izrāvienā atzīmējās Blūms. Turpretī otrajā ceturksnī teju visu desmitminūti priekšā bija “VEF Rīga”, kas puslaiku uzvarēja ar 42:40.

Otro puslaiku laukuma saimnieki sāka ar 12 punktiem pēc kārtas, pa pieciem punktiem šajā izrāvienā gūstot Robertam Freimanim un Temsam. Vairāk nekā desmit punktu pārsvars tika izsēts un neprecīzie metieni ceturtajā ceturtdaļā liedza noturēt vadību. Trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām “Ņižņij Novgorod” atgriezās priekšā (75:72) un izcīnīja uzvaru.

Pagājušajā nedēļā rīdzinieki izbraukumā ar rezultātu 59:92 cieta sagrāvi pret Spānijas klubu Tenerifes “Iberostar”, bet Krievijas vienība iepriekšējā mačā Čempionu līgā mājās ar 89:64 pieveica Turcijas klubu “Gaziantep”.

C grupā ar 12 uzvarām 14 spēlēs pirmā bija Nimburkas ERA, kurai ar 11 panākumiem sekoja Tenerifes “Iberostar”. Deviņas uzvaras bija “Ņižņij Novgorod” komandai, astoņus panākumus guva Peristeri “Winmasters”, bet septiņus – Bambergas “Brose” vienība. Četrreiz uzvaras izcīnīja Baras “Mornar” un”Gaziantep”, bet viens panākums bija “VEF Rīga” vienībai.

Nedēļas nogalē abas vienības izcīnīja uzvaru vietējā čempionātā. “VEF Rīga” savā laukumā Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) ar 102:84 pievarēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komandu, bet “Ņižņij Novgorod” Polijā VTB Vienotās līgas mačā pagarinājumā ar 108:103 apspēlēja “Zielona Gora”. Rīdzinieki ar bilanci ir 19-1 ir LIBL vicelīderi, kamēr Ņižņijnovgorodas klubs VTB Vienotajā līgā ar sešiem panākumiem 15 mačos ieņem astoto vietu 13 komandu konkurencē.

“VEF Rīga” Vecā kontinenta klubu turnīros iepriekšējo reizi piedalījās 2014./2015.gada sezonā, kad spēlēja ULEB Eirokausā, un šajā turnīrā debitē.

Čempionu līgas turnīrā tiek aizvadīta ceturtā sezona, un iepriekš no Latvijas šajās sacensībās piedalījusies tikai “Ventspils” vienība. Tikai pirmajā gadā ventspilnieki iekļuva izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, nākamajās divās sezonās grupā ierindojoties attiecīgi piektajā un sestajā vietā un turpinot cīņu FIBA Eiropas kausā.

Šogad četrās grupās spēlēs pa astoņām komandām, no kurām četras labākās iekļūs nākamajā kārtā, bet katras grupas četrām pēdējām vienībām turnīrs būs beidzies.

Aizvadītajā sezonā par FIBA Čempionu līgas uzvarētāju kļuva Itālijas klubs Boloņas “Segafredo Virtus”.

“VEF Rīga” komandā startam FIBA Čempionu līgā pieteikti: Jānis Blūms, Artūrs Kurucs, Kristaps Mediss, Roberts Freimanis, Oskars Hlebovickis, Verners Kohs, Arnolds Helmanis un Roberts Stumbris, amerikāņu basketbolisti Havjērs Temss un Lesters Medfords, kā arī soms Aleksanders Madsens un horvāts Kristijans Krajina.

Komandu vada galvenais treneris Jānis Gailītis, viņam asistē Jevgeņijs Kosuškins un Dāvis Čoders, kā arī fiziskās sagatavošanas treneris Oskars Ernšteins.