“VEF Rīga” komandas finansiālā situācija šobrīd ir stabila

Gatis Jahovičs
Gatis Jahovičs | Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas basketbols kluba “” finansiālā situācijā šajos Covid-19 krīzes apstākļos ir stabila, intervijā aģentūrai LETA atzina kluba prezidents Gatis Jahovičs.

Septembrī “VEF Rīga” kluba iepriekšējais prezidents Edgars Jaunups paziņoja, ka pamet savu amatu, stafeti nododot Jahovičam. Viņa pamatpienākumi klubā ir saistīti ar sponsoru piesaisti.

“Ar finanšu piesaisti viss notiek samērā veiksmīgi – budžets pildās. Ir privātie atbalstītāji, ir arī Rīgas domes finansējums. Ja vienā vārdā jāraksturo situācija, tad es teiktu, ka tā ir stabila. No iepriekšējiem gadiem palikuši parādi, taču tie nav pret spēlētājiem vai treneriem. Daļu parādu esam noseguši, tāpēc jūtamies finansiāli stabili,” par finansiālo situāciju stāstīja Jahovičs.

Pērn klubs ielika pamatus idejai, kuras mērķis ir piesaistīt 100 līdzīpašniekus, katram no tiem sezonā ieguldot 10 000 eiro. Pagājušajā gadā šādā veidā izdevās piesaistīt 20 atbalstītājus, bet šogad mērķis ir aptuveni 30-40 atbalstītāji.

“Attiecīgi tas veidotu 30-40% komandas budžeta. Tuvākajā laikā būsim tikuši skaidrībā ar to, kādas būs šo biedru iespējas. Ideja ir tāda, ka šie biedri piedalās lielu lēmumu pieņemšanā, iespējams, pat trenera apstiprināšanā un budžeta pieņemšanā. Tāpat biedri var piedalīties kluba pasākumos, kas ir organizēti speciāli viņiem,” skaidroja Jahovičs.

2020.gadā no Rīgas domes klubam ir piešķirti 300 000 eiro, no kuriem puse saņemta iepriekšējās sezonas beigās.

“Otrajai pusei vajadzētu būt tuvākajā laikā. Pārsvarā šie līdzekļi tiek novirzīti spēlētāju atalgojumam, kā arī izbraukuma spēlēm, viesnīcām, lidojumiem, autobusiem un spēļu organizēšanai Rīgā,” teica Jahovičs.

Pārtraucot Latvijas – Igaunijas līgas sezonu, rīdzinieki aizvadītajā sezonā tika pasludināti par Latvijas čempionāta uzvarētājiem. Tāpat Rīgas klubs debitēja FIBA Čempionu līgā, kur neizkļuva no apakšgrupas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par