“VEF Rīga” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā svin pārliecinošu uzvaru Rakverē

11/02/2022 22:17

Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” piektdien Rakverē svinēja pārliecinošu uzvaru Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē. “VEF Rīga” izbraukumā pārliecinoši pieveica Rakveres “Tarvas” ar 110:58 (15:21, 28:16, 36:5, 31:16).

Līdz pat otrās ceturtdaļas vidum gandrīz nepārtraukti vadībā bija mājinieki. Tad viesi veica 11:0 izrāvienu, un pēc Emīla Krūmiņa trīspunktu metiena četras minūtes un vienu sekundi pirms puslaika beigām “vefieši” panāca 35:33 vadību, turpmāko cīņas daļu palielinot pārsvaru.

“VEF Rīga” rindās 22 punktus guva Artis Ate. 20 punktus sakrāja Ronalds Karijs, 16 – Krūmiņš, 12 – Māris Gulbis, 11 punktus un desmit atlēkušās bumbas – Reišons Hemonds un desmit punktus un desmit atlēkušās bumbas – Iļja Gromovs. Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 13 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Aleksa Nikoličs, 12 punktus guva Arvans Lipasārs, bet latvieša Toma Ķēža kontā četri punkti.

Tā bija otrā abu komandu tikšanās pēc iepriekšējā ceturtdienā notikušā mača Rīgā, kurā mājinieki uzvarēja ar 94:52. Sestdien Rīgas komanda svinēja 17.uzvaru līgā šosezon, savā laukumā ar 102:71 sakaujot “Liepāju”. Savukārt Rakveres komanda pēc zaudējuma Rīgā zaudēto spēļu sēriju līdz trim pagarināja ar 69:89 neveiksmi savā laukumā pret Ronalda Zaķa pārstāvēto Hābnēmes “Viimsi”. “VEF Rīga” ar 18 uzvarām 19 aizvadītās spēlēs atrodas turnīra tabulas līderpozīcijās, bet Rakveres “Tarvas” ar četriem panākumiem un 16 zaudējumiem ierindojas 13.vietā 14 komandu konkurencē.

LIBL pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.