“VEF Rīga” LBL pusfināla cīņas sāk ar graujošu uzvaru

20/04/2019 18:57

Esošā Latvijas vicečempione “VEF Rīga” komanda sestdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla pirmajā mačā savā laukumā ar rezultātu 110:71 (26:16, 24:20, 28:18, 32:17) sagrāva BK “Ogre”.

Abpusēji ātrā spēlē jau no pirmajām minūtēm iniciatīva piederēja mājiniekiem, turklāt zem groziem “Ogrei” nebija, ko likt pretī Stīva Zeka meistarībai (Kaspars Bērziņš, tāpat kā Rinalds Sirsniņš savu komandu pagaidām spēj atbalstīt tikai morāli; līdzīgi vefiešiem palīdz Mareks Mejeris un Roberts Stumbris). Jau pirmās ceturtdaļas vidū rīdzinieki panāca 10 punktu pārsvaru, ko noturēja arī līdz lielajam pārtraukumam, palienot to līdz 14 punktiem.

Viesu pēdējās cerības savērpt intrigu izgaisa otrā puslaika sākumā, kad “VEF Rīga” veica kārtējo izrāvienu panākot par vairāk par 20 punktu vadību, ko beigās palielināja līdz iespaidīgajiem 39 punktiem, tādējādi vicečempioni sēriju sāka ar pārliecinošu uzvaru.

Uzvarētājiem milzīgs pārsvars soda laukumos – cīņā par atlēkušajām uzvarēts ar 48-29, bet gūtajos punktos soda laukumā arī nospiedošs pārsvars – 56-30.

“VEF Rīga” labā Andris Misters guva 23 punktus un izcīnīja 11 bumbas, Andrejs Gražulis 19, bet Stīvs Zeks izcēlās 14 punktiem un deviņām bumbām zem groziem.

“Ogrei” Edgars Lasenbergs guva 15 punktus, Jānis Pozņaks 14.

Otrajā pusfināla pārī tiksies BK “Ventspils” pret BK “Jūrmala”/”Betsafe”. Spēle paredzēta svētdien, Ventspilī, plkst. 17:00.

Pusfinālu sērijas ilgs līdz vienas komandas trīs uzvarām.