“VEF Rīga” neaptur bijušo kluba zvaigzni un ČL sezonu sāk ar zaudējumu Timmas pārstāvētajai vienībai

17/10/2023 21:11

Latvijas basketbola klubs “VEF Rīga” šovakar Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra pirmajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 75:84 piekāpās Jāņa Timmas pārstāvētajai Turcijas komandai Stambulas “Darussafaka”.

Mājiniekiem 20 punktus guva Elaidža Klerenss, 17 punktus un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Brendans Adamss, 12 punktus guva Aleksanders Madsens un 11 – Aizeja Pinjeiro, abiem tiekot arī pie septiņām atlēkušajām bumbām. Turcijas vienības labā 21 punktu, realizējot piecus no deviņiem tālmetieniem, guva bijušais rīdzinieks Kails Olmens, 19 punktus un 12 atlēkušās bumbas sakrāja Deivids Makkormaks, bet 14 punkti Toda Vitersa kontā. Timma realizēja divus tālmetienus piecos mēģinājumos un divus no četriem soda metieniem, sakrājot astoņus punktus.

Spēle tehnisku iemeslu dēļ aizkavējās desmit minūtes, bet pēc tam, kad komandas bija apmainījušās ar veiksmīgiem caurgājieniem (2:2) un spēlējušas 34 sekundes, mačs vēlreiz tika pārtraukts, taču drīz atsākās ar diviem pēc kārtas realizētiem tālmetieniem Timmas izpildījumā.

Pirmās un otrās ceturtdaļas mijā rezultāts strauji pieauga viesu labā, pēc Kaila Olmena tālmetiena 12.minūtē sasniedzot 39:20. Turpinājumā rezultāta starpība svārstījās 14-19 punktu robežās, bet pēc 57:43 Turcijas kluba basketbolisti guva desmit punktus pēc kārtas, pēc Deivida Makkormaka bumbas trieciena grozā no augšas 24.minūtē panākot 67:43 pārsvaru.

Trešās ceturtdaļas izskaņā mājinieki pēc Brendana Adamsa divpunktu metiena “vefieši” pietuvojās līdz 57:68, taču pēdējās ceturtdaļas sākumā pēc Toda Vitersa bumbas trieciena grozā no augšas atkal 20 punktu pārsvaru ieguva viesi (79:59). Mājiniekiem beigās nedaudz izdevās atspēlēties, bet ar uzvaru turnīru uzsāka “Darussafaka”.

Latvijas čempione “VEF Rīga” C grupā tiksies arī ar Spānijas vienību Tenerifes “Lenovo” un Francijas klubu “Cholet”.

Bijusī ULEB Eirolīgas dalībniece “Darussafaka” FIBA Čempionu līgā spēlē ceturto sezonu pēc kārtas, iepriekšējās divās sasniedzot labāko astotdaļfinālu. Aizvadītajā sezonā Stambulas klubs Turcijas regulārajā čempionātā ieņēma sesto vietu, bet izslēgšanas turnīrā apstājās ceturtdaļfinālā.

Stambulas komandas rindās spēlē bijušie “vefieši” Jānis Timma un Kails Olmens, bet iepriekš Stambulas klubu pārstāvēja arī Aizeja Pinjeiro, kuram tieši Turcijas klubs bija nākamā pieturvieta Eiropā pēc pirmās sezonas ar “VEF Rīga”. Pirms septiņiem gadiem “Darussafaka” pārstāvēja arī Dairis Bertāns.

Rīdzinieki Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) sezonas ievadā ir uzvarējuši divās no četrām spēlēm un jau paspējuši pārtraukt sadarbību ar saspēles vadītāju Mārci Vītolu un amerikāņu centra spēlētāju Āronu Džounsu. Toties komandas rindas ir papildinājis Puertoriko izlases spēka uzbrucējs Arnaldo Toro Barea.

Stambulas vienība Turcijas meistarsacīkstēs ir aizvadījusi trīs spēles un uzvarējusi divās no tām. Timma vidēji mačā ir guvis 6,5 punktus, Olmens – 13,3 punktus un sakrājis piecas rezultatīvas piespēles. Produktīvi bijuši arī Meisons Džounss ar caurmērā 13,5 punktiem spēlē un Deivids Makkormaks ar 11 gūtiem punktiem un astoņām zem groziem izcīnītām bumbām.

FIBA Čempionu līgas pamatturnīrā, tāpat kā iepriekšējā sezonā, pirmajā posmā 32 komandas ir sadalītas astoņās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas nodrošinās vietu otrajā posmā, bet vēl astoņas komandas tiks noskaidrotas “play-in” kārtā, kurā piedalīsies otro un trešo vietu grupā ieņēmušās vienības.