“VEF Rīga” otrā spēle divās dienās un cīņa pret “Ventspili”

28/03/2021 08:55

Šodien “Pafbet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) norisināsies viena Latvijas komandu grupas spēle, kurā “VEF Rīga” izbraukumā tiksies ar “Ventspili”. Spēle olimpiskajā centrā “Ventspils” sāksies plkst.17, un tiešraidē to pārraidīs televīzijas kanāls “Best4Sport”.

Visās četrās šīs sezonas savstarpējās spēlēs uzvarējuši ir rīdzinieki – 96:93, 97:84, 99:87 un 82:75.  “VEF Rīga” komandai ir garantēta pirmā vieta pamatturnīrā, kamēr “Ventspilij” nepieciešama vēl viena uzvara, lai garantētu otro pozīciju un atstātu trešajā vietā “Ogri”, kam mačos ar kurzemniekiem bilance ir negatīva. Pēc šī mača “vefiņš” atgriezīsies galvaspilsētā, lai trešdien mājās FIBA Čempionu līgā cīnītos ar Tenerifes “Lenovo”.

“Vefieši” LIBL svinējuši jau deviņas uzvaras pēc kārtas, kamēr ventspilniekiem uzvaras mijas ar zaudējumiem. Spēles iznākumu var ietekmēt arī sestdienas spēle, kurā “VEF Rīga” mājās ar 89:81 pieveica vēl vienu pretendenti uz otro vietu “Ogri”. Latvijas komandu grupā līdere ar 21 uzvarām 23 spēlēs ir “VEF Rīga”, tālāk ar 14 uzvarām 22 cīņās ir “Ventspils”, bet 14 panākumi 24 dueļos ir “Ogrei”. “Liepāja” 23 spēlēs izcīnījusi 11 uzvaras, Valmieras komandai 24 dueļos ir septiņas uzvaras, kamēr “Latvijas Universitāte” 24 spēlēs tikusi pie trim panākumiem.

Pirms sezonas apstiprinātais kalendārs paredzēja, ka līdz 6.decembrim katras valsts komandas spēlēs tikai savā starpā, bet sezonas turpinājumā notiks starpvalstu spēles. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju reģionā, līgas valde nolēma pamatturnīru izspēlēt abās valstīs atsevišķi. Pēc diviem atsevišķiem turnīriem Latvijas un Igaunijas grupās pa trim labākajām katras valsts komandām iegūs tiesības spēlēt Latvijas – Igaunijas līgas finālturnīrā, kas no 8. līdz 11.aprīlim notiks Rīgā.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalās 13 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī septiņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/TLU un “TalTech”. Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”, bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot “VEF Rīga”, otro – “Ogrei”, trešo – Tallinas Kalev”/”Cramo” un ceturto – “Ventspilij”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…