“VEF Rīga” principiālā duelī pārspēj “Ventspili”

16/11/2019 20:58

Latvijas basketbola čempionvienība “VEF Rīga” sestdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē izcīnīja uzvaru pār vienu no sīvākajām konkurentēm “Ventspili”, kā rezultātā svinēts jau astotais panākums šosezon.

“Ventspils” savā laukumā ar rezultātu 72:79 (18:21, 14:15, 23:21, 17:22) piekāpās pērnā gada Latvijas basketbola līgas fināla pretiniekiem “VEF Rīga”.

Uzvarētāju rindās ar 23 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Kristjans Krajina, bet Lesters Medfords pievienoja vēl 19 punktus. Ventspilnieku rindās pa 12 punktiem guva Jānis Bērziņš un Māris Gulbis, savukārt 11 punktus iekrāja Raiens Luters.

Pirmā ceturtdaļa starp abām vadošajām Latvijas komandām noritēja ļoti sīvā cīņā, bet mača 11.minūtē Ksavjers Teimss ar tālmetienu panāca līdz tam brīdim lielāko pārsvaru mačā (24:18). Turpinājumā, pateicoties Aleksandra Madsena un Krajinas rezultatīvajām darbībām, pārsvaru izdevās pieaudzēt līdz +9 (28:19), bet Klāvs Čavars un Gulbis ventspilniekiem līdz puslaika beigām palīdzēja rezultātu sadeldēt līdz četru punktu deficītam.

Trešās ceturtdaļas sākumā “Ventspilij” izdevās pārņemt vadību spēlē, tomēr ne uz ilgu, jo Medfords sākotnēji panāca neizšķirtu (47:47), bet brīdi vēlāk ar tālmetienu jau vadībā izvirzīja viesus. Līdzīga spēle turpinājās līdz pat pēdējās ceturtdaļas vidum, bet noslēdzošajās piecās minūtes veiksmīgāk grozam uzbrukuma viesi, Krajinam ar diviem precīziem metieniem, panākot 70:65. Divas minūtes līdz spēles beigām Medfords jau panāca +9, īsi pēc tam ventspilnieki pietuvojās līdz +4, bet Teimsa tālmetiens pielika punktu spēles rezultātam – 72:79.

Visu turnīru ietvaros “Ventspils” basketbolisti pirms šīs spēles svinēja desmit uzvaras pēc kārtas.

Iepriekšējā sezonā pamatturnīrā abās savstarpējās spēlēs uzvarēja “Ventspils” – oktobrī Rīgā ar 90:89 un decembrī Ventspilī ar 61:59. Latvijas-Igaunijas līgas finālmačā ventspilnieku pārsvars bija vēl lielāks – 102:80. Abas komandas savā starpā spēkojās arī Latvijas Basketbola līgas finālsērijā, kur svaru kausi nosvērās par labu “vefiņam” – pārliecinoša uzvara ar 4-1.

Citā spēlē devīto panākumu tikpat mačos svinēja “Ogre”, kas mājās ar rezultātu 98:79 (15:25, 29:12, 32:20, 22:22) uzvarēja Tallinas “Taltech” vienību.

Ogrēniešu rindās 24 punktus un desmit rezultatīvas piespēles iekrāja Rinalds Sirsniņš, bet Rihards Zēbergs izcēlās ar 22 punktiem. Tallinas komandā 23 punkti Līmetam Bekleram, savukārt par diviem mazāk iemeta Jūnas Jerveleinens.

Tikmēr noslēdzošajā sestdienas duelī “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” mājās ar rezultātu 76:75 (28:21, 19:17, 9:21, 20:16) uzvarēja Pērnavas “Sadam”. Valmieras kluba rindās 22 punktus un sešas atlēkušās bumbas iekrāja Roberts Krastiņš, bet otrā laukuma pusē 18 punktus guva Stens Sāremēls, savukārt Mārts Rosentāls pievienoja 17 punktus un deviņas bumbas zem groziem. Vēl 15 punktus un desmit atlēkušās bumbas nopelnīja Lauris Blaus.

Čempionāta vadībā ar deviņām uzvarām ir “Ogre”, tālāk ar astoņiem panākumiem seko “VEF Rīga”, trešo pozīciju ar septiņiem panākumiem astoņās spēlēs ieņem Tallinas “Kalev”/”Cramo”, tikpat uzvaru ir par vienu spēli vairāk aizvadījušajai “Ventspilij”, savukārt Raplas “Avis Utilitas” ar piecām uzvarām astoņos dueļos noslēdz labāko piecinieku.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas – septiņas Latvijas vienības – “Ventspils”, “VEF Rīga”, “Ogre”, “Jūrmala”/”Betsafe”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Tartu Universitāte”, Raplas “Avis Utilitas”, Tallinas “Taltech”, Pērnavas “Sadam”, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, Tallinas “Kalev”/TLU un Rakveres “Tarvas”.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros “Final 4” turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”.