“VEF Rīga” Tallinā centīsies nosargāt LIBL čempionu titulu

08/04/2023 08:33
VEF Rīga

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) pašreizējā čempione “VEF Rīga” šodien Tallinā cīņā ar Slobožanskas “Prometey” noskaidros uzvarētājus. Spēle “Unibet Arena” hallē sāksies plkst.17.

Trīs stundas pirms tam cīņu par trešo vietu uzsāks Nikolaja Mazura vadītā “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” un Tallinas “Kalev”/”Cramo”, tiešraidē abas spēles translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Piektdien pusfinālos “VEF Rīga” ar 83:65 bija pārāka par Tallinas vienību, bet Slobožanskas “Prometey” ar 89:67 pārspēja “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”. “VEF Rīga” ar 24 uzvarām 30 spēlēs turnīra tabulā ieņēma trešo vietu, bet ULEB Eirokausa astotdaļfināliste “Prometey” pamatturnīrā ar 29 panākumiem bija pirmā.

Ceturtdaļfinālā rīdzinieki ar 2-0 pārspēja Raplas “Avis”/”Utilitas”, bet “Prometey” ceturtdaļfināla barjeru pārvarēja, ar 2-1 pārspējot Ronalda Zaķa pārstāvēto “Viimsi”. Abās pamatturnīra spēlēs ar 81:71 un 92:73 pārāki bija Rīgā bāzētā Ukrainas kluba basketbolisti, taču viņu kaujasspējas ir ietekmējuši pēdējā laika savainojumi, kuru dēļ piektdien nevarēja spēlēt Delenta Stīvenss, Keilebs Agada un Deivids Džons Kenedijs.

Mārtiņa Meiera un Zigmāra Raimo pārstāvētā “Kalev”/”Cramo” pamatturnīrā izcīnīja 25 panākumus un bija otrā, bet Tartu basketbolisti ar 20 uzvarām bija ceturtie. Ceturtdaļfinālā tallinieši divos mačos tika galā ar “Ogri”, bet Mazura vadītā vienība ar 2-1 apspēlēja “Ventspili” . Pamatturnīrā abās spēlēs uzvaras svinēja mājinieki – Tallinā mačs noslēdzās ar rezultātu 75:71, bet Tartu – ar 73:67.

Latviju turnīrā pārstāv sešas komandas – “VEF Rīga”, “Ventspils”, “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”. Igaunija ir pārstāvēta ar deviņām komandām – “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Tallinas “TalTech”, Raplas “Avis Utilitas”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/”Audentes”, “Viimsi” un jaunpienācēja “Keila”. Tāpat turnīrā sacenšas arī Ukrainas komanda Slobožanskas “Prometey”. Ukrainas vienība LIBL sacensībās piedalās pirmoreiz.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad piedalījās 15 komandas. “Final 4” turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva “Ventspils” basketbolisti.

Pērn par LIBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri izšķirošajā mačā pārspēja “Viimsi”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Parnu Sadam”.