“VEF Rīga” trīs ceturtdaļās gūst 26 punktus un ar sagrāvi Timmas “Zeņit” noslēdz Vienotās līgas sezonu

06/05/2017 19:05

Latvijas vicečempione “VEF Rīga” VTB Vienotās līgas ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā savā laukumā ar 51:92 (25:29, 9:23, 9:16, 8:24) kapitulēja Jāņa Timmas pārstāvētajai Sanktpēterburgas “Zeņit” komandai, tādējādi noslēdzot sezonu šajā turnīrā.

Sērijā līdz trim uzvarām Rīgas komanda cieta zaudējumu ar 0-3.

“VEF Rīga” klubs Vienotās līgas sacensībās piedalās jau astoto sezonu pēc kārtas, bet izslēgšanas turnīram tā līdz šim vienīgo reizi bija kvalificējusies 2012./13.gada sezonā, kad vispirms uzveica Astanas “Tigers” basketbolistus, bet ceturtdaļfinālā trīs reizes pārliecinoši zaudēja Maskavas apgabala “Himki”.

“VEF Rīga” komandā pa desmit punktiem sameta Alekss Gordons un Mārtiņš Meiers, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas, kamēr deviņi punkti Kristoferam Ričardsam.

Savukārt pretiniekiem 20 punktus iemeta Kails Lendrijs, 15 punkti Timmam, kuram arī divas tehniskās piezīmes. Tikmēr 13 punktus guva Ārons Vaits, bet 12 punkti Stefanam Markovičam.

“VEF Rīga” basketbolisti spēles pirmās divarpus minūtes palika “sausā”, kamēr “Zeņit” iemeta sešus punktus. Uz Mārtiņa Meiera diviem punktiem Stefans Markovičs atbildēja ar trejaci, panākot jau 9:2 viesu labā. Ceturtdaļas gaitā “VEF Rīga” atspēlējās un pēdējā minūtē pat izvirzījās vadībā, tomēr pirmo ceturksni zaudēja ar 25:29.

Pagalam neveiksmīga rīdziniekiem bija otrā ceturtdaļa, kurā “Zeņit” veica izrāvienu ar 17:4. Lai gan “VEF Rīga” piecus punktus atguva, tomēr pretiniekiem vēl vairāk izdevās palielināt pārsvaru un puslaiku uzvarēt ar 52:34. Arī otrajā puslaikā laukumā dominēja viesi, “VEF Rīga” komandai neatrodot pretargumentus un ciešot smagu zaudējumu.

Timma šajā mačā laukumā pavadīja 26 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā iemeta abus divus divpunktu metienus, trīs no desmit tālmetieniem un abus divus soda metienus.

Tāpat viņam sešas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, trīs pārtvertas bumbas, divas kļūdas, trīs piezīmes, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un 18 efektivitātes koeficienta punkti.

Sērijas pirmajā mačā pirmdien rīdzinieki viesos zaudēja ar 81:93. “VEF Rīga” sastāvā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija komandas kapteinis Jānis Blūms, bet Timma uzvarētāju labā guva deviņus punktus.

Savukārt otrajā cīņā trešdien ļoti līdzīgā duelī “VEF Rīga” piekāpās ar 74:79. Šoreiz Mārtiņš Meiers guva 18 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, kamēr Timma “Zeņit” pūrā deva astoņus punktus un septiņas atlēkušās bumbas.

Uzreiz pēc šīs sērijas “VEF Rīga” sāks arī “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sēriju, pagājušā gada fināla atkārtojumā cenšoties revanšēties “Valmiera”/ORDO komandai. Sērija ar valmieriešiem sāksies otrdien, mačiem risinoties katru otro dienu.

“VEF Rīga” komanda regulārajā sezonā izcīnīja septīto vietu un Vienotās līgas izslēgšanas turnīrā iekļuvusi vien otro reizi vēsturē, kamēr “Zeņit” bija regulārās sezonas otrā labākā komanda, izcīnot 21 panākumu 24 mačos. Sanktpēterburgas vienība Vienotajā līgā nav zaudējusi jau kopš decembra vidus, triumfējot 16 spēlēs pēc kārtas.

Regulārajā turnīrā abas komandas tikās divas reizes, uzvaras gūstot “Zeņit” vienībai. Vispirms oktobrī tā savā laukumā bija pārāka ar 90:76, kamēr pēc tam februārī Rīgā Sanktpēterburgas klubs izcīnīja panākumu ar 82:73.

“Zeņit” komandas sastāvā ir saspēles vadītājs Stefans Markovičs, kurš pērnajā vasarā Serbijas valstsvienības sastāvā kļuva par olimpisko vicečempionu, kā arī Malagas “Unicaja” komandā guva ULEB Eirolīgas pieredzi. Patlaban Markovičs ir viens no vadošajiem Vienotās līgas spēlētājiem, atrodoties otrajā vietā rezultatīvo piespēļu kategorijā.

Tikmēr “Zeņit” labākais punktu guvējs ir galvenā trenera Vasilija Karasjova dēls Sergejs Karasjovs, kurš uzskatāms par vienu no labākajiem jaunās paaudzes Krievijas basketbolistiem. Pirms tam Karasjovs trīs gadus pavadīja Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA).

Savukārt “Zeņit” vienības kapteinis Timma regulārajā sezonā Vienotajā līgā vidēji iemeta 13,6 punktus, savāca 4,0 atlēkušās bumbas un izpildīja 2,6 rezultatīvas piespēles. Savukārt ULEB Eiropas kausā latvietim deviņos mačos caurmērā bija 12,6 punkti, 4,7 atlēkušās bumbas un 4,1 rezultatīva piespēle.

Kā pagājušajā nedēļā vēstīja spāņu mediji, Timma tuvākajā laikā varētu noslēgt līgumu ar ULEB Eirolīgas dalībnieci Vitorijas “Baskonia” no Spānijas.

Regulārajā sezonā starp labākajiem iekļuva arī vairāki “VEF Rīga” spēlētāji – ceturtais labākais punktu guvējs bija Jānis Blūms (vidēji spēlē 17,9 punkti), Mareks Mejeris bija devītais atlēkušajās bumbas (6,6), bet Abduls Gadijs – astotajā vietā rezultatīvajās piespēlēs (5,0).