“VEF Rīga” triumfē Latvijas-Igaunijas līgā

10/04/2022 19:07

Latvijas komanda “VEF Rīga” svētdien “Arēnā Rīga” triumfēja “Pafbet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) finālturnīrā. Finālspēlē rīdzinieki ar rezultātu 95:64 (27:12, 23:20, 17:20, 28:12) pārspēja Ronalda Zaķa pārstāvēto Igaunijas komandu Hābnēmes “Viimsi”.

“VEF Rīga” komandā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Džeilens Railijs, 16 punktus guva Rons Karijs, 13 punkti un septiņas atlēkušās bumbas bija Reišonam Hemondsam, 12+9 šajos rādītājos sakrāja Aleksanders Madsens, bet desmit punktus guva un sešas rezultatīvas piespēles atdeva Kristers Zoriks. Pretiniekiem 17 punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Taileram Robersonam, tāpat 17 punktus guva Tāvi Jurkatamms. Zaķis, kurš pirmajā puslaikā guva traumu, septiņās minūtēs guva septiņus punktus.

Pirmajās sešarpus minūtēs rīdzinieki iemeta piecus tālmetienus, uz ko “Viimsi” atbildēja ar diviem bumbas trieciem grozā no augšas Jurkatamma un Zaķa izpildījumā (19:4). Igaunijas kluba cerības atspēlēties mazināja Zaķa gūtā kājas trauma pirmā puslaika beigās. Trešajā ceturtdaļā pretinieki nedaudz sadzēsa “VEF Rīga” pārsvaru, tomēr noslēdzošajās desmit minūtēs Jāņa Gailīša vadītie vīri noturēja drošu vadību un svinēja uzvaru.

“VEF Rīga” komandai tas ir pirmais Latvijas – Igaunijas līgas čempiontituls. Pirmajā sezonā uzvarēja “Ventspils”, otrajā čempioni netika noskaidroti, bet pērn par čempioniem kļuva Tallinas “Kalev”/”Cramo” basketbolisti. Iepriekšējos divos finālos Rīgas komanda piedzīvoja zaudējumus.

Jau ziņots, ka pirms tam bronza spēlē “Ogre” ar rezultātu 77:84 zaudēja Andra Mistera pārstāvētajai “Parnu Sadam”. Sestdien pusfinālā “VEF Rīga” ar rezultātu 116:55 sagrāva “Ogri”, kamēr “Viimsi” ar 83:81 guva virsroku pār “Parnu Sadam”, spītējot Mistera pēdējās 23 sekundēs realizētajiem diviem tālmetieniem. Līgas debitanti finālā ievada Devina Herisa pēdējās sekundes metiens.

LIBL pamatturnīrā komandas aizvadīja divu apļu turnīru. Astoņas labākās iekļuva ceturtdaļfinālā.  Sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles. Latvijas meistarsacīkstēs “VEF Rīga” un “Ventspils” garantējušas vietu pusfinālā, bet ceturtdaļfināla sērijās līdz trim uzvarām spēlēs “Ogre” pret “Liepāju” un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” pret “Latvijas Universitāti”.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalījās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.