“VEF Rīga” uzvar “Ventspili” un nostiprinās kopvērtējuma vadībā

20/11/2020 21:23
Kails Almens

“VEF Rīga” komanda piektdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgas (LIBL) pašmāju vadošo vienību duelī viesos ar rezultātu 97:84 (25:19, 29:24, 24:17, 19:24) pārspēja “Ventspili”.

Panākums rīdziniekiem ļāvis nostiprināties kopvērtējuma vadībā.

“VEF Rīga” komandā ar 18 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kails Almans, 14 punktus guva Kristers Zoriks, 12 punkti bija Aizijam Pinjeiro, pa 11 punktiem guva Maiklam Kaizeram, Mārcim Vītolam un Verneram Koham, bet desmit punktus guva un 11 atlēkušās bumbas izcīnīja Aleksandrs Madsens.

Tikmēr “Ventspilij” ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām atzīmējās komandas līderis Māris Gulbis, bet pa 15 punktiem guva Kemerons Randlss un Kristofers Kofijs.

Spēles sākumā neliels pārsvars bija mājiniekiem, taču “VEF Rīga” ātri izlīdzināja spēles gaitu un pirmās ceturtdaļas otrajā pusē ar sešu punktu izrāvienu ieguva nelielu vadību (18:12). Otrajā ceturksnī rīdzinieku handikaps bija svārstīgs, bet puslaiku viesi uzvarēja ar 11 punktu pārsvaru (54:43).

Spēles trešajā nogrieznī ciemiņi nostiprinājās vadībā un vienubrīd pietuvojās 20 punktu pārsvaram (67:49). Otrajā puslaikā “Ventspilij” neizdevās ievērojami sadzēst viesu pārsvaru, Jāņa Gailīša vadītajai vienībai svinot drošu uzvaru.

“VEF Rīga” atrodas pirmajā vietā ne vien Latvijas komandu rangā, bet arī visā līgā. Rīdzinieki ar deviņām uzvarām tikpat spēles Latvijā ir pirmie, bet “Ventspils” ar septiņām uzvarām deviņās spēlēs ir otrā.

Pirmā apļa spēlē 17.oktobrī spraigā cīņā ar 96:93 savā laukumā uzvarēja “VEF Rīga”.

Ventspilnieki, kuri šogad nespēlē kādā no Eiropas kausu izcīņām, iepriekšējā spēlē savās mājās sestdien mača galotnē izglābās pret “Ogri”, visu otro puslaiku būdami iedzinējos un vadībā izvirzīdamies tikai reizi – pašās spēles beigās – 82:81. Kopš zaudējuma Rīgā “Ventspils” svinējusi četras uzvaras.

Arī “VEF Rīga” savās pēdējās četrās cīņās laukumu atstājusi kā uzvarētāja – trijās cīņās LIBL un 10.novembrī Grieķijā FIBA Čempionu līgas mačā, uzvarot “Peristeri” ar 84:81 un svinot pirmo panākumu šajās sacensībās pēc gada un 26 dienu pārtraukuma.

Oktobra beigās “VEF Rīga” savā laukumā FIBA Čempionu līgas mačā ar 75:77 zaudēja “Strasbourg”, bet LIBL ietvaros komanda, ieskaitot iepriekšējo sezonu, nav zaudējusi jau 14 mačos pēc kārtas.

Septiņās pēdējās abu komandu spēlēs LIBL un LBL ietvaros uzvarējuši rīdzinieki.

Jau ziņots, ka pamatturnīrā komandas mačus aizvadīs tikai savu valstu robežās. Sākotnēji bija paredzēts, ka tā būs tikai no 3.oktobra līdz 5.decembrim, kad bija paredzētas 30 spēles Latvijas komandu starpā, savu miniturnīru izspēlējot arī septiņām Igaunijas komandām.

Ņemot vērā Covid-19 straujo izplatību, nolemts, ka pamatturnīrs tiks izspēlēts divās atsevišķās grupās – Igaunijas un Latvijas -, katrā no tām aizvadot četru apļu turnīru.

Šobrīd vēl notiek diskusijas par to, kādā veidā tiks izspēlēts izslēgšanas turnīrs.

LIBL trešās sezonas pamatturnīrā 13 komandām bija plānots aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura notiktu izslēgšanas spēles – ceturtdaļfināla sērijas un “Final Four” turnīrs.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalās 13 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī septiņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/TLU un “TalTech”.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”, bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot “VEF Rīga”, otro – “Ogrei”, trešo – Tallinas Kalev”/”Cramo” un ceturto – “Ventspilij”.