“VEF Rīga” Vienotās līgas spēlē tiksies ar poļu klubu

03/03/2019 09:49

Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” šodien izbraukumā VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā tiekas ar Polijas klubu Zelona Guras “Stelmet”.

Abu komandu cīņa sāksies plkst.18.30 pēc Latvijas laika, bet maču tiešraidē pārraidīs kanāls “Best4Sport TV”. Šo vienību pirmā apļa cīņā “VEF Rīga” savā laukumā izcīnīja graujošu uzvaru ar 83:57.

Rīdzinieki šobrīd Vienotās līgas čempionātā guvuši divas uzvaras, jo iepriekš tika pārspētas Tallinas “Kalev”/”Cramo” un negaidīti Sanktpēterburgas “Zeņit”. Tas Latvijas vicečempionei ļāvis atgriezties reālā cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā.

Ar piecām uzvarām 18 spēlēs “VEF Rīga” kopvērtējumā ieņem 11.vietu, no pirmā astoņnieka atpaliekot par divu uzvaru tiesu, kamēr “Stelmet” savā Vienotās līgas debijas sezonā ar četriem panākumiem 16 cīņās ir 12.pozīcijā.

Savukārt “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā “VEF Rīga” ar 23 uzvarām 25 mačos ir otrajā vietā, kamēr “Stelmet” savā čempionātā guvusi 18 panākumus 21 cīņā un atrodas līderpozīcijā.

“VEF Rīga” šīs dienas pretinieki “Stelmet” bāzējas Zelona Guras pilsētā Polijas rietumu daļā, atrodoties netālu no Vācijas-Polijas robežas, bet klubs dibināts tālajā 1946. gadā. Savukārt Polijas basketbola elites līgā tas pirmoreiz nonāca 1984.gadā, bet lielākos panākumus guvis pēdējos gados.

Vēl 2013.gadā “Stelmet” uzvarēja Polijas līgā, aizsākot piecu sezonu ciklu, kura laikā četras reizes izdevās kļūt par savas valsts čempioniem. Divas sezonas laika posmā no 2013. līdz 2016.gadam komanda piedalījās arī kontinenta spēcīgākajā basketbola turnīrā ULEB Eirolīgā. Pagājušajā sezonā komanda kļuva par Polijas līgas vicečempioni, kā arī sacentās FIBA Čempionu līgā. Šosezon četrkārtējie Polijas čempioni nolēma šī turnīra vietā startēt Vienotajā līgā.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē 14 komandas, aizvadot divu apļu turnīru un pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties “play-off” cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Maskavas apgabala “Himki” vienību.

“VEF Rīga” pagājušās sezonas Vienotās līgas turnīrā ceturtdaļfināla sērijā ar 0-3 zaudēja CSKA basketbolistiem, bet Latvijas čempionātā ieguva sudrabu, finālsērijā ar 2-4 zaudējot “Ventspilij”.